Інтерактивний просвітницький захід «День музеїв у садибі головного музейника Січеславщини Дмитра Яворницького»

19 травня 2017 р. о 16-й годині у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І. Яворницького відбудеться інтерактивний просвітницький захід «День музеїв у садибі головного музейника Січеславщини Дмитра Яворницького». Подія приурочена до Міжнародного Дня музеїв, який щороку відзначається у світі з 18 травня 1977 р. Відомо, що музеї в усьому світі долучаються до святкування, пропонуючи відвідувачам особливу програму та унікальні мистецько-культурні акції.

Цього року загальноєвропейською темою Дня музеїв є «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване». У Садибі Д.І. Яворницького пропонують до розкриття одну з найбільш міфологізованих та суперечливих тем регіональної історії: заснування та розбудова першого і найбільшого музею міста – сучасного Дніпропетровського національного історичного. «Чи є Дніпропетровський музей одним з найстаріших в Україні та Європі?», «Чи був Олександр Поль особисто причетним до створення музею імені О. Поля?», «Яка роль Дмитра Яворницького в цій події», «Яким міг бути музей Поля за задумом його фундаторів на початку ХХ ст.?» «Хто був основними фундаторами колекції музею?» – на ці та багато інших важливих запитань будуть відповідати провідні науковці міста.
Програма святкування Дня музею у Садибі Д.І. Яворницького:

– лекція-брифінг «Від Музеуму старожитностей до Музею Національного» (доповідачі: заступник директора ДНІМ Валентина Бекетова, краєзнавць, журналіст Микола Чабан; доктор історичних наук, доцент НГУ Кочергін І.О., науковий співробітник ДНІМ Дмитро Чекурда; модератор заходу та доповідач – завідувач Меморіального будинку-музею академіка Д.І. Яворницького Яна Тимошенко.
– можливість особистого ознайомлення з цікавими документами з теми;
– розвінчання міфів, інтерактивні елементи та вікторини;
– вільне спілкування в садибі, чаювання на веранді;
Для Меморіального будинку-музею академіка Д.І. Яворницького це свято є особливо актуальним, адже господар будинку є одним з фундаторів музейної справи в країні. Видатному вченому,
історику, колекціонеру вдалося перетворити провінційний регіональний музей на розвинену інституцію з багатими фондами та яскравою експозицією. Вчений писав: «Подібний заклад
як громадський музей міг би грати одну з важливіших просвітницьких ролей, облагороджуючи
і розум, і серце людини… (1897 р. Зі статті «Забута колекція старожитностей»).
Важливо, що саме Дмитро Іванович сприяв передачі до фондів колекцій О. Поля, В. Левенсона, О.Родзянка, а також подарував музею і місту власне багате зібрання старожитностей. Ризикуючи життям вчений захищав музей у часи революційних подій 1917-1921 рр., виборював для нього нові приміщення та фінансування, привілеї, залучав меценатів – загалом, був справжнім Директором. Музей же називав своїм «єдиним та улюбленим дітищем та найбільшою турботою», а також заповідав поховати себе біля нього. Сьогодні у будинку вченого діє Меморіальний музей, який у свою чергу, є однією з провідних культурних установ регіону, продовжує справу, започатковану вченим та вводить нові, інноваційні методи роботи з аудиторією.

ВХІД ЗА ПОПЕРЕДНЬОЮ РЕЄСТРАЦІЄЮ! КІЛЬКІСТЬ МІСЦЬ ОБМЕЖЕНА!
Адреса музею: пл. ім. Т.Г. Шевченка, 5
Тел. для довідок: (0562) 47-27-61, (0562) 47-27-33
Інформаційний ресурс: www.museum.dp.ua
Сторінки музею у соц. мережах:
facebook.com/budynok1/ twitter.com/D_Yavornytsky instagram.com/sadyba_yavornytskogo/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*