Музей та релігія: Д.І. Яворницький збирач та зберігач церковних реліквій

ЛЕКЦІЯ-ЕКСКУРС «Музей та релігія: Д.І. Яворницький збирач та зберігач церковних реліквій»

З ЦИКЛУ «ЯВОРНИЦЬКІАНА МИКОЛИ ЧАБАНА»

23 червня 2017 р. о 16-й годині у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І. Яворницького відбудеться лекція-екскурс
«МУЗЕЙ ТА РЕЛІГІЯ: Д.І. ЯВОРНИЦЬКИЙ -ЗБИРАЧ ТА ЗБЕРІГАЧ ЦЕРКОВНИХ РЕЛІКВІЙ» з циклу «Яворницькіана Миколи Чабана».

На п’ятій лекції циклу буде розкрита ще одна маловідома сторінка з життя Д.І. Яворницького та історії краю, присвячена релігійній тематиці. Відомий історик, археолог, колекціонер, музейник Д.І. Яворницький був сином священнослужителя, навчався в духовній семінарії і протягом життя збирав та зберігав духовні скарби країни. Вченому вдалося не лише зберегти рідкісні церковні старожитності – книги, ікони, хрести, аналої, але й врятувати унікальні храмові будівлі, як цінні історичні пам’ятки. Окрім того, Д.І. Яворницький був активним прибічником українізації церкви і особисто займався перекладом давніх православних текстів українською мовою.

На заході відвідувачі зможуть дізнатися: як церква ставилася до археологічних розвідок наприкінці ХІХ – поч. ХХ ст.; чому син священнослужителя Д.І. Яворницький покинув навчання у духовній семінарії; чи правда, що високі чини православної церкви благословляли відомого археолога Д.І. Яворницького на проведення розкопок; яким чином унікальні церковні старожитності на поч. ХХ ст. потрапили до зібрання Дніпропетровського національного музею ім. Д.І. Яворницького та ін.

Про знакові музейні експонати з релігійної тематики, зібрані
Д.І. Яворницьким, детальніше розповість старший науковий співробітник, багаторічний зберігач фондової групи «Культ» ДНІМ, мистецтвознавець Маргарита ТИХОНОВА.

На заході прозвучать музичні композиції у виконанні Галини ОХОТНИК (сопрано) – співачки Будинку органної та камерної музики, викладача вокалу Дніпропетровської академії музики
ім. М. Глінки.

Меморіальний будинок-музей академіка Д.І. Яворницького та відомий краєзнавець, письменник, Заслужений журналіст України, яворницькознавець МИКОЛА ЧАБАН продовжують цикл краєзнавчих просвітницьких екскурсів з метою популяризації історії краю. Ці заходи стануть в нагоді тим, хто прагне дізнатися більше про наше місто та легендарного «Козацького Батька», відомого історика, археолога, етнографа, фольклориста, громадського діяча академіка Дмитра Івановича Яворницького.

Лекції розраховані на широку аудиторію та будуть цікаві не лише науковцям і краєзнавцям, але й кожному, хто захоплюється історією свого міста та краю.

Адреса музею: пл. ім. Т.Г. Шевченка, 5

Тел. для довідок: (0562) 47-27-61, (0562) 47-27-33

Інформаційний ресурс: www.museum.dp.ua

Сторінки музею у соц. мережах:
facebook.com/budynok1/     twitter.com/D_Yavornytsky www.instagram.com/sadyba_yavornytskogo/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*