Сайт музею перейшов на вільну ліцензію

Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького приєднався до численних організацій світу, що використовують ліцензію Creative Commons на своєму сайті. Головний мотив — дати можливість вікіпедистам, авторам найпопулярнішої онлайн енциклопедії, вільно використовувати численні матеріали з історії України та краю, розміщені на нашому сайті.

Логотип ліцензії «Зазначення Авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» у нижній частині нашого сайту свідчить про те, що будь-хто може вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі), змінювати (реміксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) за умови, що при цих діях буде зазначено авторство.

Одна з 5-ти основ Вікіпедії проголошує, що усі матеріали Вікіпедії є вільними для використання, при цьому будь-хто може вносити до них зміни. Розміщені тексти ресурс також пропонує під вільною ліцензією. Розміщувати матеріали, які порушують авторське право, або роботи, ліцензовані на несумісних з вільними ліцензіями умовах, у Вікіпедії не можна.

Переваги ж Вікіпедії у поширені інформації, зокрема, й тої яка з’являється завдяки науковій роботі працівників музеїв, є більш ніж очевидними. Онлайн енциклопедія входить до десяти найбільш відвідуваних сайтів світу і України. Щомісяця її статті переглядають мільйони разів. Вільноліцензування сайту спрощує процедуру перенесення інформації з сайту до статей і таким чином розширює можливості користвачів на отримання потрібної інформації у швидкий та зручний спосіб.

Також, нагадуємо, що музей приєднався до проведення Вікімарафону, що проходив у січні цього року для відзначення 13-річчя української Вікіпедії. Під час акції було створено статтю Тіссен Дітріх Корнелійович. Створення та покращення статей про музеї-філіали та історичні постаті краю продовжується.

Дякуємо Громадській організації «Вікімедіа Україна» за підтримку та консультації щодо створення статей у Вікіпедії.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*