Другий вечір історії для молоді проекту #ProDnipro

27 січня 2018 р. у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І. Яворницького відбувся другий вечір історії для молоді проекту #ProDnipro. Цього разу тема була історична і безпосередньо стосувалася розвитку нашого міста і території, на якій воно знаходиться.

Авторська лекція старшого науковця музею Ірина Завалова мала на меті створити загальну картину буття і розвитку міста.

Відвідувачам був представлений короткий екскурс в історію міста від найдавніших часів:  про Мандриківське море, шлях з варяг-у-греки,  про племена і народності, які заселяли місцевість, про сенсаційні, але досі науково не узагальнені знахідки поселень і міст на цій території, як доби Київської Русі, так і раннього козацтва. Говорили про легендарний Пересічин, який на думку деяких дослідників існував саме на території нашого міста, про козацьку Самарь, іноземні фортеці – Богородицьку, Новобогородицьку та Кодак, та їх долю. Про багаточисленні козацькі поселення та зимівники: Половицю, Мандриківку, Лоцманську-Кам`янку та ін., які чудово існували і розвивалися до так званого “заснування міста “.Довели, що легендарний Дикий степ був не таким вже й диким, принаймні з погляду на заселення. Розкривали й катеринославський період, плутанину з датами його заснування,про амбітні імперські плани, і про те що з них вийшло в реальності. Також про те, що місто неодноразово змінювало назву, тож з`ясувати, яке ж з них має історичне домінуюче право на існування принаймні зараз неможливо. Сказали і про героїв міста, імена яких найбільш відомі.

Слухачі активно долучалися до лекції, відповідали на запитання, наприкінці навіть зіграли в історичні фанти, за умовою яких треба було в трьох словах охарактеризувати одного з видатних людей міста. Історичні мультфільми, як завжди, не залишили байдужими J

Надалі заплановані окремі лекції по кожному з історичних періодів нашого міста.

Адреса музею: пл. ім. Т.Г. Шевченка, 5

Тел. для довідок: (066) 35-25-985

Інформаційний ресурс: www.facebook.com/prodniprohistory/

Сторінки музею у соц. мережах:
facebook.com/budynok1/     twitter.com/D_Yavornytsky

www.instagram.com/yavornytsky_house

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*