Третій вечір історії для молоді #ProDnipro!

10 лютого 2018 р. у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І. Яворницького відбувся третій вечір історії для молоді #ProDnipro! Тему «Місто і Музика» розкривав науковий співробітник музею, музикант Дмитро Чекурда.

Спікер мав на меті створення цілісного образу Дніпра як музичного міста, починаючи з давніх часів до сьогодення. Мова йшла про старовинні козацькі інструменти і їх розповсюдження на нашій землі – кобзу, бандуру та ліру, а також про таємничих сліпців-кобзарів, яких ще понад триста років тому наділяли магічними здібностями, і старосвітських бандуристів, що змінили кобзарів. Про народні пісні регіону розповіла Наталія Онищенко – музичний педагог, керівник фольклорно-обрядового театру «Родослав». Вона розкрила особливості пісень нашого регіону, зокрема, їх унікальну аритмічність і незвичні художні образи.

У продовжені лекції спікер зосередив увагу на розвитку професійної музики міста. Відвідувачі дізналися, що у Катеринославі ще з часу заснування мала бути музична академія, а князь Г. Потьомкін особисто переймався музикою у місті яке існувало лише на планах. Працювати на наших землях мали б італійський композитор Джузеппе Сарті, а, можливо, і сам Моцарт! А також довідалися про скромну натуру видатного баса Ф. Шаляпіна, котрий після виступів у Катеринославі тікав зі сцени, бо не хотів  аби його «носили на руках». Говорили про зародження музичної освіти у нашому місті та найвидатніших представників «катеринославської музичної школи», їх різну і подекуди трагічну долю. Про те, як приймали вже у Дніпропетровську нову радянську владу музиканти та чим це для них закінчилося. І звісно ж, прозвучала інформація про «бурхливі 60-80-ті», коли у місто почала проникати західна музика й місцеві гурти почали прагнути до свободи.

Окрасою вечора стали виступи професійних музикантів, які допомогли створити справжню музичну реконструкцію історії катеринославської музики!

Доцент з технічною освітою та за сумісництвом старосвітський бандурист Микола Шапа продемонстрував, що співали у часи пізнього козацтва. Наталія Онищенко з колективом “Родослав” представили народні пісні Катеринославщини, а солістка Будинку органної та камерної музики Галина Охотник виконала романси трьома мовами у фортепіанному супроводі артистки Дніпровського академічного театру опери та балету Олени Келер. Сучасну музичну культуру міста представляли культовий дніпровський інді-рок гурт “Кімната Гретхен​” та науковий співробітник музею, учасник гурту «TakIDa», Дмитро Чекурда.

Більш детально про вечори історії для молоді ви можете дізнатися на сторінці проекту https://www.facebook.com/prodniprohistory/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*