Лекція: «Робота з незручною спадщиною: нові підходи до колишніх комуністичних місць та об’єктів у Німеччині»

Час: 5 липня 2018 рік, 11:00

Місце: Дніпропетровський національний історичний музей імені Д. Яворницького,

м. Дніпро, пр. Д. Яворницького, 16

Запрошуємо на лекцію «Робота з незручною спадщиною: нові підходи до колишніх комуністичних місць та об’єктів у Німеччині” д-ра Манфреда Віхмана, куратора колекцій, Фундація Берлінський Мур, Берлін.

Манфред Віхман працював у Єврейському музеї Берліну, займав посаду  заступника голови архіву. За цей час він опублікував низку статей і був куратором різноманітних виставок, зокрема, присвячених німецько-єврейському спортивному руху, археологу Отто Рубенсону та життю євреїв у Німеччині у 1933 році (експонат в Інтеонлайн виставка). Був проектним менеджером та куратором постійної експозиції в Єврейському музеї Cohn-ScheuneРотенбург.

З 2012 року завідує колекціями та архівами у Фундації «Берлінський мур».

У Фундації він керує низкою проектів: виставка плакатів “Розуміння кордонів” або створення веб-сайт Відкритого освітнього ресурсу, що надає безкоштовний доступ до історичних фотографій Берлінської стіни. М. Віхман також відповідає за розробку цифрової стратегії.

У 2013 році захистив дисертацію, присвячену зв’язку між італійським фашизмом і німецьким правом наприкінці Веймарської республіки.

Лекція організована за ініціативи ГО «Український центр розвитку музейної справи» (у межах програми ProMuseum), за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Goethe-Institut в Україні та Дніпропетровського національного історичного музею імені Д. Яворницького

Участь – вільна за умови реєстрації