Звіт про проведення круглого столу «ГЕРОЇ МІСТА-НА-ДНІПРІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ТЕМИ»

20 червня у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І.Яворницького відбувся КРУГЛИЙ СТІЛ З ТЕМИ «ГЕРОЇ МІСТА-НА-ДНІПРІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ТЕМИ», основною метою якого було підвести підсумки міського соціокультурного проекту «Люди, Постаті, Герої Міста-на-Дніпрі», а також розглянути подальші перспективи розвитку цієї теми культурними та громадськими установами нашого міста.

До проведення круглого столу долучилися представники установ-учасників проекту, а також зацікавлені жителі міста. Зокрема, на заході були присутні представники

  • Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького,
  • Дніпровської міської ради,
  • Музею українського живопису,
  • Технічного музею «Машини Часу»,
  • ГО «Дніпровського товариства політв’язнів та репресованих»,
  • Дніпропетровської обласної науково-універсальної бібліотеки,
  • Духовно-культурного центру «Українське подвір’я».

Було розглянуто низку питань, у ході обговорення яких кожен з присутніх озвучив результати заходів, підготованих та представлених у рамках проекту, а також проблеми, які виникли в процесі роботи над ними.

Завідувачка Меморіального будинку-музею академіка Д.І.Яворницького Яна Тимошенко та старший науковий співробітник Ірина Завалова підвели підсумки діяльності Меморіального будинку-музею у рамках проекту. Перший захід у рамках проекту – це виставка «Ідоли та Герої Міста-на-Дніпрі», яка відвідується не настільки активно, як очікувалося.

У ході обговорення було вирішено продовжити виставку до вересня, а саме – до Дня міста.

Другий захід – учнівсько-студентський конкурс «Хто вони – Герої Міста-на-Дніпрі?», інформація про який поширювалась у навчальних закладах міста за підтримки та безпосередньої участі Дніпровської міської ради.
Головний спеціаліст сектору превентивного та фізичного виховання відділу виховної роботи управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Владислав Полушкін, який займався поширенням інформації по школах та середніх навчальних закладах від імені ДМР запропонував продовжити конкурс до кінця вересня.
Заступник директора з наукової роботи Дніпропетровського національного історичного музею ім.Д.І.Яворницького Олександр Старік поділився досвідом проведення авторських екскурсій, які готували наукові співробітники ДНІМ у рамках проекту, а розповів про проблеми, які виникли у авторів цих екскурсій. Зокрема, науковий співробітник ДНІМ ім. Д.І. Яворницького, Олександр Лозинський наголосив, що авторські екскурсії є важливою частиною проекту, але відвідували їх набагато менше гостей, ніж розраховували.

З тією ж проблемою зіштовхнулися і в технічному музеї «Машини часу», як зазначив його директор Михайло Прудніков. Частину експозиції музею було переобладнано у рамках проекту «Люди, Постаті, Герої Міста-на-Дніпрі», щоб продемонструвати маловідомих місцевих героїв, пов’язаних з автомобілями, та відвідувачі на це реагували прохолодно.
Представник Музею українського живопису Володимир Маліков розповів, що у них діє авторська екскурсія на замовлення, підготована саме для участі в проекті «Творчість дніпровських художників у умовах тоталітарного режиму», та вона трохи вийшла за рамки проекту у плані часу.
Вчитель та аспірант історичного факультету Євген Кравченко розповів про поганий стан викладання краєзнавства у школах Дніпра, а журналіст Володимир Притискач – про відсутність належних пам’яток, присвячених видатним жителям міста (меморіальні дошки, пам’ятники та ін.), а також про помилки на вже існуючих пам’ятниках.
Священик Дмитро Поворотній розповів про те, яким чином до проекту долучиться Духовна семінарія міста, і яким чином саме духовенство УПЦ КП планує показати місту та світу визначних священнослужителів від самого початку і до сучасного Дніпра.
Громадські діячі-партнери проекту Юрій Фоменко та Юрій Якуба зазначили про важливість міського соціокультурного проекту, оскільки він відкрив значний масив проблем нашого міста, а зокрема байдужість населення до культурного життя Дніпра.

Результатом круглого столу стало прийняття рішення стосовно продовження міського соціокультурного проекту та всебічного його розширення (у плані роботи з залучення до участі в проекті жителів міста різного віку, волонтерів, проведення соцопитувань суспільної думки та інше). 

Більш детальна інформація про нові заходи у рамках проекту «Люди, Постаті, Герої Міста-на-Дніпрі» вже зовсім скоро.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*