Запрошуємо дніпрян до участі у фотоконкурсі “Вікі любить пам’ятки”

1 вересня стартує щорічний міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки», щоб зібрати світлини для ілюстрування статей у Вікіпедії. Цього року конкурс проходить у понад 50 країнах світу. Журі кожної країни-учасниці обирає десять найкращих світлин національного етапу, які братимуть участь у міжнародному етапі конкурсу. «Вікімедіа Україна» уже всьоме проводитиме його в Україні і всі охочі матимуть можливість завантажити свої фотографії пам’яток України та позмагатися за відзнаки та призи у кількох номінаціях.

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, що проводиться регіональними відділеннями «Фонду Вікімедіа» та волонтерами спільноти Вікімедіа, в тому числі в Україні — громадською організацією «Вікімедіа Україна». Конкурс проводиться з метою зібрати фотографії всіх пам’яток культурної спадщини світу і розмістити їх у Вікісховищі, що дасть змогу проілюструвати статті Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей в усьому світі.

Взяти участь у конкурсі можуть всі охочі. Для цього слід бути зареєстрованим у Вікісховищі — одному із сестринських проектів Вікіпедії, сфотографувати пам’ятку/и з конкурсних списків та завантажити ці фотографії до Вікісховища з 1 по 30 вересня, а також обов’язково вказати їхній унікальний ID. Фотографії можуть бути зроблені в будь-який час: як протягом вересня, так і раніше, головне, щоб це були власні роботи. Також можна вантажити відеоматеріали, де зображені пам’ятки. Конкурсний список складається з понад 81 тисячі пам’яток історико-культурної спадщини України з усіх областей України, в тому числі з Криму.

У конкурсі є дві основні номінації: «Найкраще фото пам’ятки» і «Кількість сфотографованих пам’яток». Автори найкращих фотографій з України та кожного з регіонів, а також учасники, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток, будуть нагороджені цінними призами. До 1 листопада національне журі відбере десять найкращих фотографій, які будуть представлені на суд міжнародного журі. Також журі відзначить найкращі світлини з кожного регіону України.

Як повідомили нам організатори, сьогодні у конкурсних списках є 5565 об’єктів культурної спадщини Дніпропетровської області: різні типи пам’яток національного та місцевого значення, які мають охоронний статус. Станом на зараз область посідає друге місце за кількістю пам’яток у списках. Більше пам’яток лише у Чернігівській області. Однак, за шість років учасники сфотографували тільки 745 із них, тобто 13%. Це один із найнижчих показників в Україні. Варто зазначити, що на конкурс можна подавати фотографії пам’яток, які вже сфотографували учасники попередніх конкурсів. Пам’яткам архітектури, археології, містобудування властиво змінюватися з часом чи то від людського чи природного фактора і фіксувати ці зміни є теж дуже важливо. Тому варто подавати на конкурс фото всіх пам’яток, що представлені у списках. Світлина із зображенням Дніпропетровського будинку органної і камерної музики (Брянська Миколаївська церква) двічі стала найкращою світлиною області — авторства Миколи Курносенка у 2013 році, і Наталії Шестакової у 2015 році. Микола Курносенко загинув 29 серпня 2014 року при виході з оточення поблизу Іловайська, його посмертно відзначено орденом «За мужність» III ступеня. Між іншим, саме у Дніпропетровській області довелося судитися за можливість отримати списки пам’яток — Покровська районна державна адміністрація вважала списки пам’яток району службовою інформацією. Дніпропетровський окружний адміністративний суд виніс рішення у справі, яким визнав неправомірною відмову в наданні переліку об’єктів культурної спадщини на території району та зобов’язав державний орган надати усі запитані відомості.

Регламент конкурсу опубліковано за посиланням: Вікі любить пам’ятки 2018/Регламент.
Покрокова інструкція щодо участі http://wikilovesmonuments.org.ua/how-to-submit-your-work/