Презентація художньо-документальної новели «Митець з берегів Кільчені»

6 лютого о 16.00 у музеї «Літературне Придніпров’я» відбулася презентація художньо-документальної новели «Митець з берегів Кільчені». Фільм присвячено нашому земляку, поету, літературознавцю – Костянтину Семеновичу Дубу.

Костянтин Семенович – кандидат філологічних наук, 40 років пропрацював доцентом кафедри української літератури Дніпровського національного університету ім. О. Гончара, член Національної спілки журналістів України. Ветеран праці. За участь у Міжнародному дитячому та юнацькому фестивалі-конкурсі «Духовні джерела» нагороджений Почесною відзнакою Георгія Переможця 2 ступеня, за активну громадянську позицію та вагомий особистий внесок у розвиток мистецтва нагороджений найвищою почесною відзнакою «Золота зірка мецената». Костянтин Семенович – автор дванадцяти книг. Частий гість у школах, гімназіях, бібліотеках.

У вересні 2018 року фільм «Митець з берегів Кільчені» разом з художньо-документальним фільмом «Стежками Олеся Гончара» було представлено на VI Міжнародному кіно-і телевізійному фестивалі «Слов’янська казка» Євразійського простору у Софії. Президентом фестивалю був Дьмітер Дімітров – Герой Болгарії, колишній міністр культури. Серед 100 фільмів представлені українські стрічки ввійшли до 10 найкращих фільмів і отримали нагороди. Було присуджено спеціальний приз – «Болгарську розу»- за найкращу режисерську роботу і «Золоту зірку» і диплом за найкращий сценарій до фільму «Митець з берегів Кільчені». Режисером обох фільмів став відомий кіномитець, автор романів «Печаль покинутої криниці» та «Життя між кадрами», народний артист СРСР, професор, доктор мистецтвознавства – Валерій Арсенович Степанян-Григоренко. А сценарій до фільму «Митець з берегів Кільчені» підготувала Цюп’як Ірина Костянтинівна, доцент кафедри філології та мовної комунікації Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».

Фільм розповідає про життєвий і творчий шлях науковця і поета, на долю якого значний вплив справив класик української літератури, Герой України, совість української нації Олесь Терентійович Гончар.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*