Заходи в садибі Яворницького: від квесту до лекції

6 квітня у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І. Яворницького був насичений подіями день.

Був проведений родинний квест парком Т.Г. Шевченка, в ході якого дві команди демонстрували свою обізнаність в історії найстарішого парку міста, вмінні орієнтуватися серед дерев та старовинних споруд. Учасники з радістю пройшли шляхом дослідників та отримали абсолютно заслужені подарунки.

Нагадуємо, що наступний родинний квест буде проведено 11 травня об 11 годині. Реєстрація на сторінці: https://www.facebook.com/budynok1/

Після цього відбулася лекція «Родина, походження, нащадки Дмитра Яворницького», на якій вперше було представлено інформацію не лише про рід Дмитра Івановича з кінця 18 ст., а й про його нащадків, які на сьогодні живуть у Литві і цікавляться своїм походженням. Але це досить драматична історія, адже людина, яка дійсно хотіла відвідати наше місто, побачити, як жив його відомий предок, трагічно загинула п’ять роки тому. Також було розглянуто статтю В.В. Ващенка, присвячену зміні прізвища Дмитра Яворницького.
Пані Катерина Глушак з Дніпровського генеалогічного товариства, яке вже займалося розробкою родоводу Д. Яворницького, розповіла про бажання ширше дослідити різні гілки роду Яворницьких – зокрема родини племінниць вченого, їх нащадків.

На жаль, Андрій Федорович Парамонов, який займається дослідженням родоводу Дмитра Яворницького, не зміг бути присутнім на прямому включенні під час лекції, але він наголосив, що родовід Яворницького на сьогодні досліджений набагато ширше, ніж це було 10 років тому і книга потребує перевидання, розширеного і доповненого.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*