Форум «Дніпрові пороги: втрачена туристична перлина краю» (звіт)

28 вересня у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І.Яворницького відбувся форум «Дніпрові пороги: втрачена туристична перлина краю», основною метою якого було привернути увагу до проблем річки Дніпро та, об’єднавши фахівців різних галузей, спробувати відшукати способи їх вирішення.

З доповідями виступали завідувач меморіального будинку-музею акад. Д.І. Яворницького Яна Тимошенко, яка підкреслила унікальне значення нині затоплених Дніпрових порогів як туристичного об’єкту, куди Дмитро Яворницький водив екскурсії ще до того, як переїхав до Катеринослава, і де була проведена Дніпробудівська археологічна експедиція, ним же ініційована, котра поповнила фонди нашого музею 40 тисячами унікальних експонатів, які, на жаль, були розпорошені по всьому колишньому УРСР. Також гості та учасники форуму переглянули фрагменти фільму «Одинадцятий» режисера Дзиги Вертова, де можна побачити Дніпрові пороги «в динаміці».

Дмитро Яворницький називав пороги «унікальним явищем природи нашого краю» і цю думку повністю розділяє ще один доповідач – дослідник Дніпрових порогів з Національного заповідника «Хортиця» Олег Власов. Він наголосив: і на сьогодні те, що колись було Дніпровими порогами, є туристичним об’єктом, який, втім, потребує промоушену та підтримки. Пан Олег продемонстрував фото та відео з власних мандрівок порогами поблизу острова Хортиця, показуючи їх сучасний стан.

Наступний доповідач – біолог Вадим Манюк – розповів про унікальність флори та фауни території, яка має стати заповідником «Дніпрові пороги», а також ідеальну карту цих територій. Тварини, що живуть на землі, яка має увійти до заповідника дуже рідкісні, а рослини, зокрема дерева та ліси – старовинні, тож вони потребують захисту. Також пан Вадим наголосив на небезпеці «стихійного» туризму, який шкодить природі.
Директор БК Лоцманської-Кам’янки Світлана Мехтієва досить коротко, але змістовно розповіла про колекцію лоцманських речей, а наостанок всі присутні переглянули відео дослідника-дайвера Юрія Батаєва – конкретно із затопленою частиною порогів та старого русла річки, щоб візуально порівняти, наскільки замуленою вона є.

На жаль, через хворобу, не зміг бути присутнім представник Інституту проблем природокористування та екології, тому деякі з питань залишилися без відповіді.

Присутні спілкувалися з доповідачами та брали активну участь в обговоренні, наголошуючи на важливості вирішення даного питання.

Маємо надію, що це питання будуть піднімати і надалі, а нова інформація допоможе більшій кількості людей активно долучатися до їх обговорення та вирішення.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*