Віртуальна екскурсія “Проспект Д. Яворницького: 100 років тому вперед”

В ході нашої віртуальної мандрівки ми з`ясуємо:

  • ЯКИМ ЧИНОМ ЦЕНТРАЛЬНИЙ ПРОСПЕКТ ПОВ` ЯЗАНИЙ З ІМ`ЯМ АКАДЕМІКА
    Д.І. ЯВОРНИЦЬКОГО?
  • ЧИ БУЛО ВИПАДКОВИМ НАДАННЯ ЙОМУ ІМ`Я ВЧЕНОГО?
  • І ЩО, ВЗАГАЛІ, ЗРОБИВ ДМИТРО ІВАНОВИЧ ДЛЯ НАШОГО МІСТА?

Ви зможете дізнатися історію найстарішого проспекту нашого міста, а також відкрити для себе ті будівлі головної вулиці, які пов’язані безпосередньо з Дмитром Івановичем Яворницьким .

Мова буде йти НЕ ТІЛЬКИ ПРО ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ, АЛЕ Й ПРО БАГАТО ІНШИХ ЦІКАВИХ СПОРУД:

  • будівлю Дніпровської політехніки
  • будівлю Міської думи
  • будинок Хрінникова
  • легенди ДНУ та ін.

Тож пропонуємо Вам долучитися до віртуальної екскурсії історичними місцями та дізнатися більше про рідне місто!

У минулому році під час презентації пішохідної екскурсії були присутніми понад 40 бажаючих, яких не зупинив навіть лютневий холод! Цього року екскурсія відбудеться у більш затишних умовах!)

Кожна лекція #ProDnipro авторська, унікальна та розрахована на аудиторію різного віку, будуть корисні як для загального розвитку, так і тим, хто цікавиться історією свого міста.

Вартість: 50 грн/10 грн
Адреса: Дніпро, пл. ім. Т. Шевченка,5.
Меморіальний будинок-музей академіка Д.І. Яворницького.

Невеличка довідка: 19 лютого 2016-го року у процесі впровадження топонімічної реформи центральний проспект м. Дніпра отримав ім’я видатного мешканця нашого міста, вченого, історика, археолога, етнографа, педагога, музейника Д.І. Яворницького, який присвятив нашому місту значну частину свого життя, сприяв його культурному, науковому, проукраїнському розвитку. Ще на початку ХХ ст. у місті відбувалася перша велика топонімічна реформа, до реалізації якої долучився Д.І. Яворницький. Тоді вчений особисто обійшов все місто, записавши точну кількість топонімів, і подав список до Міської думи з новими назвами. Тоді на карті міста замість Тюремної, Арештанської, Казарменої вулиць мали з’явитися вулиці Гетьманська, Івана Сірка, Отаманська, Українська та ін.

Меморіальний будинок-музей Д.І. Яворницького продовжує роботу видатного вченого, історика Д.І. Яворницького у просвітницькій справі і пропонує мешканцям міста низку інтерактивних заходів, екскурсій, які допоможуть у цікавій формі дізнатися більше про наш козацький край.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*