Історичному музею 171 рік!

31 березня 1849 р. в газеті “Катеринославські губернські відомості” (додаток до № 12) було опубліковано повідомлення “Про устрій громадського музеум в місті Катеринославі”.

Це перша згадка про створення музею в Катеринославській губернії. З ініціативи діячів просвіти, освіти та прихильності сприяння губернатора А.Я. Фабра було вирішено заснувати Громадський музей в приміщенні Потьомкінського палацу — Дворянського зібрання.

Сучасники часто називали цей музей “Фабрівським”. Організаційні функції взяв на себе директор Катеринославської класичної гімназії, який одночасно був директором всіх училищ губернії, Яків Дмитрович Грахов. Він збирав музейні предмети — різні археологічні та історичні стародавності, рідкість, переважно, знайдені в Катеринославській губернії, а також привезені з інших місць.

У 1906 р. всі збережені матеріали Фабрівського музею були передані на зберігання та експонування у знову створений Обласний музей ім. О.М. Поля — наразі Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького, який є продовжувачем починань місцевих любителів старовини середини ХІХ століття.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*