Історія одного експонату: рахівниця репресованого М.В. Корчинського

До Вашої уваги рахівниця, якою користувався Микола Володимирович Корчинський, працюючи помічником бухгалтера Ухтинського лісового господарства на поселенні в Комі в 1948-1950 роках. Експонат представлено в залі №9 історичного музею.

М.В.Корчинський (1897-1983) — професор, кандидат математичних наук, 1924-1930 рр. викладав вищу математику в Новомосковському педінституті, та одночасно обіймав посаду декана математичного факультету Дніпропетровського держуніверситету.

З 1941 р. в евакуації, працював вчителем в одній з середніх шкіл у Красноярському краї, та кілька місяців перебував на окупованих територіях, за що 6 лютого 1943 р. був заарештований. 11 січня 1944 р. засуджений на 7 років ув’язнення в ВТТ і поразки у правах на 3 роки.

Працював у таборі на Содонському руднику Мизурського району північної Осетії на загальних роботах по підземному видобутку руди, кріпильником шахти, бурильником, останні роки заслання – бухгалтером на поселенні в Комі. В середині 1950-х рр. реабілітований, повернувся до Дніпропетровська та працював доцентом кафедри вищої математики Дніпропетровського хіміко-технологічного інституту.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*