Просвітницький захід “Американські сліди на мапі рідного краю”

КЗК «ДОУНБ» та КЗК «ДНІМ» з’єднує багатолітня історія та дружба. Саме тому 4 липня установи провели спільний захід.

Активісти інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» взяли участь у англомовному просвітницькому заході «Американські сліди на мапі рідного краю», який підготувала с.н.с. музею Валентиною Коваленко.

Друга частина заходу на честь Дня незалежності США (4 липня) відбулася на бібліотечному майданчику. В інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» завітав історик, науковий співробітник музею «ДНІМ» Олександр Марінченко і розповів про своє наукове стажування в Національному архіві США (м.Вашингтон). Над темою голокосту він працював і в Бібліотеці Конгресу США.

Англомовна екскурсія та обговорення побаченого і почутого в музеї, презентація молодого науковця – все це надзвичайно сподобалося активістам та англомовним волонтерам центру – американцю пану Джону та австралійцю пану Джо.

Ось п’ять найбільш відомих фактів про зв’язок нашого рідного краю Катеринославщини/Дніпропетровщини зі Сполученими штатами Америки:

  • 1776 р. – рік утворення держави США та рік заснування міста Катеринослав;
  • Джон Поль Джонс спочатку Джон Поль, Джон Джонс, Чорний корсар, Іван Іванович Поль (англ. John Paul Jones; 6 липня 1747, Королівство Великої Британії – 18 липня 1792, Париж, Королівство Франція) – національний герой США, один із засновників американських ВМС, контр-адмірал російського флоту (1788), командувач вітрильної флотилії Чорного моря, почесний козак Війська Запорозького Низового. Брав активну участь у російсько-турецькій війні за південь України і Чорноморське узбережжя;
  • 1917-1918 рр. – під час громадянської війни на території України використовувалися медичні препарати, виготовлені американською фірмою «Джонсон і Джонсон»;
  • 1920-ті – НЕП, розквіт підприємництва, у торгівлі використовуються касові апарати «Національ» американського виробництва;
  • 1930-ті – у сільському господарстві України використовували трактори зроблені на Харківському тракторному заводі (який було побудовано за допомоги США, головним інженером з будівництва ХТЗ був американець Леон Сваджян (Leon A. Swajian).

Джерело: Window on America Dnipro

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*