Представники історичного музею відвідали Донеччину

8 липня представники нашого музею були запрошені у якості експертного середовища на громадське обговорення проекту створення “Музею українсько-російської війни” та виставки “Стежками неоголошеної війни” до м. Краматорська.

Проект створення такого музею є нагальним викликом для Донеччини. І позитивним є той факт, що наразі керівництво Донецької обласної державної адміністрації, міська влада міст Слов’янська та Краматорська, громадськість та музейники Донецької області мають не просто задумку, а цілком робочі проекти майбутнього музею та стійку політичну волю до його розбудови.

Більше того, на етапі початку розробки наукової концепції майбутнього музею, до її обговорення залучені спеціалісти музеїв, які вже мають досвід реалізації експозиційних рішень, присвячених подіям АТО та ООС, зокрема Національного музею історії України у Другій світовій війні та Дніпропетровського національного історичного музею імені Д. І. Яворницького, а також фахівці з Українського інституту національної пам’яті.

Наші співробітники поділилися досвідом роботи Музею АТО, акцентуючи увагу, що подібний музей має бути одночасно експозицією, місцем комеморації, науково-просвітницьким та методичним центром, який тісно співпрацює з громадою, та ініціативи якого виходять далеко за рамки музейних стін. Також, було узагальнено досвід роботи Музею АТО у створенні міжнародного іміджу України через прийом іноземних делегацій.

Результатом поїздки став і меморандум між нашим музеєм та Донецьким обласним краєзнавчим музеєм про співпрацю, яку ми сподіваємося плідно продовжувати.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*