Унікальне видання Літопису Самійла Величка поповнило колекцію музею

9 листопада в День української писемності та мови, до нашого музею надійшов дуже цінний та єдиний у своєму роді подарунок. Це видання знаменитої пам’ятки української історіографії – Літопису Самійла Величка. Твір Самійла Величка належить до трьох найвідоміших та найповніших «козацьких літописів» першої половини XVIII століття.

Це видання здійснене двома поважними науковими установами – Інститут історії України Національної Академії наук України та Центр вивчення історії України Санкт-Петербурзького державного університету (РФ). Відповідно у видання два упорядники та два редактори – Геннадій Боряк та Тетяна Таїрова-Яковлева. Пані Тетяна – відомий російський фахівець з історії України, популяризатор знань про українську історію, відома своїми монографіями з історії України, зокрема, виданням про гетьмана Івана Мазепу. Сьогодні, у непростих умовах взаємовідносин між країнами, така співпраця справжніх фахівців-експертів з історії України фактично є важливим дослідницьким здобутком.

Фоліант розкішно виданий (видавництво «Кліо», м. Київ, наклад 1000 прим.), і є воїстину пам’яткою книговидання. Тисяча сторінок, шкіряна палітурка, кольоровий текст, ілюстрації…

Це видання стало можливим завдяки пожертвам декількох десятків небайдужих меценатів, зокрема, випускників Києво-Могилянської бізнес-школи (КМБШ).

Видання Літопису Самійла Величка подарував у музей Микола Демченко – один із меценатів видання, співвласник Юридичної компанії «Праве діло», випусник КМБШ, меценат багатьох культурних проектів.

Музей щиро дякує пану Миколі за такий цінний подарунок! Бажаємо наснаги всім небайдужим до популяризації української історії та культури, завдяки яким стало можливим це унікальне видання!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*