“Від Миколи до Йордана…”: різдвяні пісні від театру “Родослав”

Свято наближається… У народі кажуть “від Миколи до Йордана – українська Рамадана”, маючи на увазі цикл зимових свят, починаючи від дня Святого Миколи 19 грудня та завершуючи 19 січня Водохрещам або Йорданом. У цей період християни відзначають Різдво: за григоріанським календарем 25 грудня, а відповідно до юліанського календаря – 7 січня. На землях України у цей час починають готуватися до Нового Року, співати колядки, налаштовуючись на свято Різдва Христового.

Ми також пропонуємо вам заздалегідь підготуватися разом із фольклорно-обрядовим театром “Родослав” із Дніпра. Керівником цього об’єднання митців та однодумців є Наталія Братчик. Її предки, за материнською лінією, мешкали в Нових Кайдаках у Дніпрі, а за батьківською – на Полтавщині, по сусідству з Царичанським районом нашої області. Родина пані Наталії має свою місію – збереження автентичних пісень Придніпров’я та стародавнього способу їх виконання. Цього разу “Родослав” представить добірку з циклу різдвяних пісень, записаних від старожилів нашого краю. Початок співу – о 18:30.

У ХХ столітті Україна пережила чимало випробувань – дві світові війни, національно-визвольні змагання 1917-1921 рр., які закінчилися поразкою; розкуркулення, Голодомор, репресії… Важко в таких умовах зберегти та примножити культурний спадок предків. Виставка “Неприборкана пам’ять”, розташована у 12 залі (1 поверх) Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького, розповідає про непростий досвід дисидентів Дніпропетровщини, серед яких – Григорій Омельченко та Олександр Кузьменко, що народилися в с. Лоцманська Кам’янка, Петро Розумний, уродженець с. Чаплинка, Гаврило Прокопенко з с. Жданівка Магдалинівського району, Іван Рибалка з с. Сурсько-Михайлівка Дніпропетровського району, Микола Береславський із с. Новоспасівка Бердянського району Запорізької області та Василь Сірий із м. Кодима Одеської області, – які жили, працювали та відстоювали право українців на мову, культуру й національну ідентичність у нашому місті. Про це ви можете дізнатись під час екскурсії виставкою “Неприборкана пам’ять”, яку проведе науковий співробітник музею Ірина Рева. Початок екскурсії – о 18:00.

Онлайн-трансляція заходу відбудеться на ФБ-сторінці ДНІМ ім. Д. Яворницького.

Кількість відвідувачів обмежена умовами карантину. Для участі офлайн потрібен попередній запис за тел.: 050-85-38-460