Кримський і Яворницький: друзі і майстри епістолярного жанру

15 січня 2020 року виповнюється 150 років з дня народження А.Ю. Кримського. Свого часу Дмитро Іванович і Агатангел Юхимович не тільки спілкувалися очно, але й листувалися. У 1926 році Кримський відвідав Дніпропетровськ, завітавши у гості до музею та Яворницького.

Після відвідин музею залишив відгук про нього в книзі відвідувачів.

Року божого 1926 місяця жовтня 6-го одвідав цей музей і знову дивувавсь на енергію голови його проф. Д.І. Яворницького. Академік А. Кримський, секретар Української Академії Наук“.

Також у фондах історичного музею зберігається листування між вченими. До Вашої уваги два листи:

Лист А.Ю. Кримського до Д.І. Яворницького від 5.11.1923, Київ – Катеринослав.

Вельмишановний, дорогий Дмитро Івановичу! ВУАЕ вітає Вас 40-річчям наукової діяльності, висловлює свою щиру, глибоку пошану, бажає на далі продовжити свою цінну працю. Неодмінний секретар Кримський“. (ДІМ, КП-79182/Арх-16875)

Лист до А.Ю. Кримського від 12.02.1926, Катеринослав – Київ.

Преславному проф. на славній Україні А.Ю. Кримському. Прохання розшифрувати прізвища селян сучасної Новоросійської країни, колишнього Запоріжжя. З великою нетерплячкою буду ждати од Вас Вашої відповіді. Чув, що Ви збираєте давніх часів марки, то посилаю Вам декілька штук. Як що треба, то пришлю ще. З великою, правдивою і щирою повагою до Вас і назавжди Д. Яворницький“. (ІР НБУВ. Ф.1. №24567)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*