Історія селфі: до Міжнародної акції #MuseumSelfieDay

Селфі (від англ. Self — сам, само) — вид фотографії, автопортрет, зроблений за допомогою камери смартфону, фотоапарата чи веб-камери. Може бути зроблений фотографуванням як власного вигляду так і його відображення у дзеркалі. Часто користувачі одразу завантажують селфі на власні сторінки у соціальних мережах.

Коротенька історія виникнення селфі:

1839 рік – Роберт Корнеліус (на фото), американський піонер фотографії, робить перший в історії фотографічний автопортрет. Дагеротипічний автопортрет став першим в історії виразним фотопортретом людини.

З 1839 по 1843 рік Корнеліус одним з перших в США відкрив два приватних фотоательє, але вже до 1843-го – ймовірно, через те, що популярність фотомистецтва росла і кількість фотостудій швидко збільшувалася – втратив інтерес до фотографії, зосередившись на справах сімейного підприємства по виробництву і продажу газових ліхтарів і світильників.

2002 рік – перша згадка про селфі.

Австралійський лікар розміщує фотографію свого обличчя з розбитою нижньою губою після падіння зі сходів в нетверезому вигляді. У пості на форумі він вибачився за якість і заявив, що це “селфі”.

2003 рік. Італійський медіа-художник Альберто Фріго починає фотографувати предмети в правій руці. Саме його і вважають тією людиною, яка перетворила селфі на мистецтво.

В тому ж 2003 році з’являється і перша селфі-камера. У мобільному телефоні Sony Ericsson Z1010 вперше представлена концепція фронтальної камери.

21 січня 2014 рік – започатковується міжнародна акція Museum Selfie Day.
Захід був започаткований лондонським блогером Мар Діксон. Головним завданням флешмобу було відвідування будь-якого музею, зробити селфі на фоні поруч з експонатом, який сподобався, опублікувати фото у Facebook, додавши хештег #MuseumSelfie, а також хештег того музею, де було зроблено селфі.

21 січня 2015 рік – історичний музей вперше долучається до міжнародної акції. Археологи і співробітники меморіального будинку-музею Яворницького роблять селфі в своїх експозиціях.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*