Ловягін у Вікіпедії: до 17-річчя української версії Вікі

З 28 по 31 січня триває Вікімарафон з нагоди 17 річниці створення української версії Вікіпедії. Історичний музей вже вп’яте, з 2017 року, бере участь у написанні статті для україномовної версії електронної енциклопедії.

Чотири роки тому музей розмістив у Вікіпедії свою першу статтю про Дітріха Тіссена, видатного архітектора Катеринослава початку ХХ ст. В 2018 р. статтю про В.М. Хрінникова, в 2019 р. – про О. Шпоту, а в 2020 році – про Г.І. Шевченко.

Цього року ставка була зроблена на Івана Ізотовича Ловягіна, який 7 разів обирався на посаду міського голови Катеринослава, купця першої гільдії і гласного міської думи.

При написанні статті використовувалися дослідження В.І. Лазебнік (завідувачка відділу історії України і краю XIV – поч. ХХ ст.) і М.Е. Кавуна (завідувач відділу Музею історії і розвитку місцевого самоврядування Дніпропетровської області).

Також був доопрацьований матеріал до вже існуючої статті про Олександра Івановича Гегелло, відомий архітектор часів СРСР, який народився у Катеринославі. Вперше публікуються його малюнки нашого міста. Головним чином малював Соборну площу і Потьомкінський сад (сучасний парк ім.. Т.Г. Шевченка).

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*