Майстер-клас з крою традиційноі украінськоі сорочки

Такого у ДНІМ ім. Д.І. Яворницького ще не було. Спільно із майстринею наші відвідувачі зможуть викроїти собі українську традиційну сорочку.

Майстер клас з крою сорочки відбудеться в рамках виставки українського жіночого строю «Схід-Захід».

Дата проведення: 12 червня о 13:00 в 12 залі

З собою необхідно мати:

  • ножиці
  • голки
  • біле найпростіше полотно приблизно 40*40 см

Вартість заходу 50 грн.
Група до 10 людей, тому необхідно забронювати місце за номером 0674474706

Яка ж вона, традиційна сорочка із Середнього Подніпров‘я? У жінок Наддніпрянщини цей вид одягу був дуже різноманітним. На Полтавщині переважали сорочки з уставками і великим шийним викотом. Вузький комір, чохли, та пазуху не вишивали. У другій половині ХІХ ст. широкий рукав мав тридільну вишивку (полик, підопліччя, вишивка рукава), і пришивався до уставки маленькими зборочками – пухликами.

Найвиразнішою відмінністю жіночих сорочок на Дніпропетровщині є чотирикутний шийний викіт. Він зберігався і при новішому кроі сорочки, зокрема, волошки.

Жіноча сорочка, поряд з кроєм рукавів, з уставками, мала крій суцільними рукавами, вшитими перпендикулярно до станка. На Дніпропетровщині та Кіровоградщіні наприкінці ХІХ ст. під впливом міського одягу виникла сорочка до талійки – з поликами, на кокетці – талійці, до якоі пришивали станок, а до нього – підтичку.

Ці сорочки шили з квадратним, рідше – овальним викотом горловини. В сорочках до талійки верхня і нижня частина з‘єднувалася численними дрібними складками – пухликами. Пазуху, як правило розрізали збоку.

Сорочки вишивали чорними, ️червоними і білими нитками. Рослинні мотиви – виноград, ружі – були кольорові, червоно-чорні. Білим по білому створювався тільки геометричний орнамент або сильно стилізований, геометризований декор, укладений із елементів рослинного походження.

Більше інформаціі про особливості крою, вишивки і українського традиційного строю можна дізнатися на авторській екскурсії від Майї Ернст о 14.00 5 червня.

12 червня всі зацікавлені зможуть власноруч викроїти українську традиційну сорочку.

одя

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*