Нове поповнення епістолярію академіка Д.І. Яворницького

25 червня 2021 року в Дніпропетровському національному історичному музеї імені Д.І. Яворницького відбулася презентація 7-го випуску “Епістолярної спадщини академіка Д.І. Яворницького“. Це вельми достойний набуток січеславських дослідників у справі вивчення й популяризації сторінок життєпису і творчого зв’язку видатного вченого з різними представниками соціальних верств кінця ХІХ – першої третини ХХ століття.

Колектив укладачів у складі Яни Бандур, Валентини Бекетової, Ірини Завалової, Катерини Тележняк, Яни Тимошенко, очолюваний Наталею Василенко, здійснив скрупульозну роботу не тільки в пошуках цінної кореспонденції, але й у систематизації листів, їх редагуванню й поданню достовірних коментарів як до самого тексту інформації, так і щодо особистостей, з якими вів переписку “батько запорожського козацтва”.

Це видання значно доповнює попередні 6 випусків новими фактами біографії Д.І. Яворницького, його наукових поглядів і характерних рис культурно-громадського життя тогочасного суспільства України.

Той, хто цікавиться історією нашого краю, знайде в ньому багато нових фактів широкого діапазону, які розкриють цікаві сторінки взаємостосунків ученого з конкретними персонами тогочасного плину життя не тільки Катеринославщини, але й далеко за її межами, що спонукатиме до подальших пошуків тих питань, які привернуть увагу шанувальників до всіх 7-х випусків. Для науковців тут широке поле діяльності філологам, культурологам, краєзнавцям, історикам та дослідникам інших фахових категорій.

Тож щиро вітаємо славний потужний творчий колектив музейних працівників, які достойно продовжують досліджувати епістолярну спадщину академіка Д.І. Яворницького, розпочату Світланою Абросимовою, і бажаємо нових творчих успіхів у підготовці й виданні нових випусків.

Анатолій Поповський, доктор філологічних наук, професор кафедри українознавства та іноземних мов Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

На фото: Анатолій Поповський і Наталія Василенко під час презентації 7- го тому.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*