Лекція “Плацкартний квиток у минуле: що вокзали можуть розповісти про історію міста”

10 жовтня о 13:00 запрошуємо на лекцію Тетяни Портнової «Плацкартний квиток у минуле: що вокзали можуть розповісти про історію міста».

Під час лекції ми поміркуємо над тим, чому сучасні історики, антропологи, соціологи та дослідники культури вважають вокзали вартісним об’єктом для вивчення. Знаходячись у стінах Південного вокзалу у Дніпрі ми поговоримо про те, які важливі сюжети історії Катеринослава/Дніпропетровська/Дніпра можна вивчати крізь історію міських вокзалів. А також про те, чи можна вважати місто на Дніпрі містом мігрантів, своєрідним транзитним простором і як плинність мешканців вплинула на міське середовище.

Тетяна Портнова — кандидатка історичних наук, с.н.с. Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького, дослідниця міської історії. Авторка книжки «Міське середовище і модернізація: Катеринослав середини ХІХ — початку ХХ ст.» (2008), співавторка книжок «Праця, виснаження і успіх: промислові мономіста Донбасу» (2018) та «Умань: (не)знані історії міста» (2021).

Місце проведення лекції: вокзал станції Дніпро-Лоцманська (Лоцманський Узвіз, 22), відомий як Південний вокзал.

Вхід вільний за умови реєстрації https://cutt.ly/eExVDsO.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*