Наукою по Геловіну: археологія, антропологія, технології

Кістяки, черепи, розкопана земля… Які у вас асоціації? Моторошні? А у нас в Noosphere Archaeology – виключно наукові. Якщо вважаєте Геловін гарною нагодою дізнатись щось нове, запрошуємо поринути у світ археології, антропології та технологій!

Зареєструйтесь за посиланням: https://forms.gle/J48egi7cjHV226NG6 і долучайтесь до нас у п’ятницю, 29 жовтня, о 16:00 на безкоштовних Zoom-лекціях.

16:00-16:15 – стартуємо зі вступним словом від Валерії Лавренко – ментора Noosphere Archaeology, кандидата історичних наук, доцента кафедри всесвітньої історії ДНУ імені Олеся Гончара і заступника директора Дніпропетровського національного історичного музею імені Д. І. Яворницького. Валерія розкаже, чому і навіщо археологи й антропологи досліджують людські черепи і скелети, та як у цьому допомагають технології.

16:15-17:00 – «Я розмовляю з черепами. Лекція історикині Оксани Рутковської». Старша наукова співробітниця Дніпропетровського національного історичного музею імені Д. І. Яворницького Оксана Володимирівна Рутковська говоритиме про те, що можна дізнатися, досліджуючи черепи різних епох: від неандертальців до половців.

17:00-17:45 – «Археологія та антропологія Севастопольського парку». Разом з науковим співробітником Дніпровської археологічної експедиції Ярославом Ярошенко пригадаємо розкопки у Севастопольському парку в Дніпрі, які проводились Дніпровською археологічною експедицією, про розкопки організовані Департаментом молодіжної політики та національно-патріотичного виховання ДМР. А також дізнаємось, як антропологи досліджують черепи й кістяки, і як фотограмметрія допомогла ідентифікувати останки Олександра Поля – першого почесного громадянина Дніпра.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*