Флешмоб #коли_ти_сам_не_є_собі_тюрма

Співробітники Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького ініціюють ФЛЕШМОБ, до якого запрошують долучитися дніпрян та всіх бажаючих.

Для цього потрібно прочитати вірш І. Сокульського на камеру та опублікувати відео в себе на сторінці з хештегом #коли_ти_сам_не_є_собі_тюрма.

Передсвяткові дні, наближення Різдва та Нового Року, приємні клопоти… Але 40 років тому для поета Івана Сокульського ці дні були сповнені важкого очікування суду та вироку. Це дуже дивне й навіть парадоксальне відчуття – читати поезію, позначену штемпелем “Вещественное доказательство”. Наразі в нашому музеї експонується 8 том архівної кримінальної справи, тимчасово переданий музею сектором архівного забезпечення Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області. Більшість із вміщених у цьому томі документів складають саме ПОЕЗІЇ, у яких І. Сокульський висловлював незгоду з політикою радянської влади.

Нажаль, через карантинні обмеження ми не можемо познайомити Вас із цими документами вживу. Але спробуємо зробити це дистанційно – почитаємо для Вас “злочинні” вірші, за які поета-дисидента засудили до 15 років позбавлення волі (5 років тюрми, 5 років таборів суворого режиму, 5 років заслання).

А чим була для поета воля? Для кращого розуміння контексту написання творів старша наукова співробітниця відділу Музей “Літературне Придніпров’я” Світлана Мартинова 23 грудня о 18:00 прочитає онлайн-лекцію “Означення волі І. Сокульського” Сьогодні складно уявити, що в судовому вироку можуть фігурувати вірші, а 40 років тому інакодумство вважалося найгіршим злочином. “Лучше бы ты воровал”, – сказав якось поету один зі слідчих.

Ми запрошуємо Вас приєднатися до музейного флешмобу та надсилати нам/публікувати в себе відеозаписи улюблених поезій І. Сокульського. Три учасники, відео яких наберуть найбільшу кількість вподобань отримають в подарунок збірку поезій І. Сокульського “Лірика”!