Зустріч з кобзарем Василем Жоваником

У неділю, 16 січня, о 14:00 до нашого музею приїде незвичайний, але бажаний гість – український кобзар Василь Жованик, випускник Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У репертуарі нашого гостя народні думи, старовинні псальми, канти, світські твори, марші. Із часу написання багатьох із них минуло не одне століття, але у виконанні Василя Жованика твори сприймаються легко й сучасно.

Можливо тому, що в руках кобзаря надзвичайно легкий інструмент – старосвітська бандура. З такою бандурою козак міг їхати на коні та грати, встеляючи шлях сріблястими променями народної музики.

Мистецтва виготовлення старосвітської бандури Василь вчився у майстра Юрка Кочержинського, а той раніше – у кобзаря Миколи Будника, славного тим, що відновив 17 різновидів традиційних народних інструментів та створив підручник.

Гостям заходу Василь Жованик заграє на бандурі, яку зробив сам. Він мріє про створення школи-майстерні, яка б розташовувалася в будинку його правчителя Миколи Будника.

Кобзар знає, як звучать різні породи дерева та готовий поділитися всіма тонкощами з тими, чия душа співає та потребує інструменту, найчутливішого до українського духу.

У Козацького батька, як називали Дмитра Яворницького, часто зупинялися народні співці, отримуючи прихисток та шану.

Про кобзаря Феодосія Часника розповість завідувачка відділу історії України 1917-1945 рр. ДНІМ ім. Д.Яворницького Тетяна Цимлякова.

Цієї неділі маємо намір продовжити чудову традицію.

Друзі, приходьте! Буде незвичайно.

Вхід вільний.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*