Міжнародний день музеїв в українському вікіпросторі

Міжнародна рада музеїв вже понад 40 років організовує заходи з нагоди Міжнародного дня музеїв. А з 2020 року і організації вікімедійного руху доєдналися до святкувань, започаткувавши міжнародний конкурс у Вікіданих, аби покращити вміст вікіпроєкту про музеї країн-учасниць — зокрема їх експонати та виставки, предмети, події та людей, яким присвячені музеї чи які опікуються ними.

Конкурс тривав з 4 до 18 травня 2022 року. Україна, вперше взявши участь у цьому заході, фінішувала на п’ятому місці за кількістю учасників та за розміром внеску конкурсу у Вікіданих серед 26 країн та регіонів! Загалом у конкурсі взяли участь 979 користувачів та користувачок. З них 73 учасники та учасниці працювали над тематикою українських музеїв та спільно зробили 10 351 редагування.

Найактивнішою учасницею Тижня музеїв 2022 стала користувачка Пані Людмила, що працювала над десятком статей та випередила інших учасників за кількістю доданих байтів. Серед лідерів за кількістю доданої інформації є і наш музей!

Було додано статтю про співробітника музею Василя Соляника, учня Дмитра Яворницького. А також доповнено та відредаговано вже існуючі статті про музей “Літературне Придніпров’я”, Музейний Центр О.П. Блаватської та її родини, про два музеї Дніпровської політехніки та ін.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*