Археологічним дослідженням балки Канцерки

Ми вже не там, де були, а значить – можемо розказати вам про наші пригоди!

На цей польовий сезон в музейних археологів були шикарні плани, яким, на жаль, не судилось втілитися.

Проте, 12 днів ми таки змогли приділити археологічним дослідженням балки Канцерки. Наша Ганна Юрченко за підтримки Валерія Лавренко в компанії студентів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара і за сприяння Noosphere в рамках проєкту Noosphere Archaeology заклали розкоп в безпосередній близькості до одного з невивчених горен.

Вже на 3-й день стали траплятися знахідки та ще і у великій кількості. Це були, як писала у звітах на початку 2000-х Лариса Чурілова, “істєнниє развали горшков”. Правда, не розвали, а скупчення, але таки справжні!

А потім сталось те, чого ніхто не очікував цього року. Проявилось воно! ГОРНО! Не там, де його хрестиком позначала Алла Трохимівна Сміленко (одна з перших і найбільш продуктивних дослідниць пам’ятки) і взагалі не там, де воно мало бути відповідно до досліджень Володимира Ходаса (ще одного музейного археолога 2000-х).

Зважаючи на обмежені часові, людські і матеріальні ресурси, цього року дослідили лише ту частину горна, котра потрапила в розкоп. Зараз він вже точно виявлений, надійно законсервований, чекає на повернення археологів і можливу музеєфікацію.

Знахідки вже в Дніпрі, їх опрацьовуємо і обов’язково найближчим часом представимо на огляд. А дивитись там, повірте, є що!

Ще раз дякуємо всім, хто сприяв, не заважав і допомагав безпосередньо в полі!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*