Цікаві історії: Про Марганецькі кургани

Пізня осінь для археологів – час згадувати цікаві експедиції. Особливо ті, котрі тривали роками.

Для прикладу, музейні археологи 10 років (з 1983 до 1992 року включно) досліджували кургани під Марганцем. Від початку експедицію очолила тодішня завідувачка відділом археології музею Єлінова Людмила Петрівна. В експедиції працювали також Голубчик Лідія Миколаївна, Чурілова Лариса Миколаївна, Передерій Сергій Петрович і інші легенди музейної археології, лаборанти і навіть вихованці археологічного гуртка.

За 10 років вдалося дослідити 104 кургана. Отримані матеріали не лише поповнили фонди музею і потрапили до експозиції. Вони значно розширили наші знання про минуле краю. А деякі відкриття актуалізували і поставили нові питання.

Розкажемо сьогодні про катакомбне поховання дорослої жінки в кургані “Смоляна могила”. Цікаве воно своїм інвентарем. Так, біля ліктя між кистю її правої руки та тазом, опираючись на нього, лежала оброблена з усіх боків пласка гранітна плитка, яка мала форму неправильного овалу. Також біля ліктя правої руки небіжчиці на залишках вохри лежали три знаряддя з трубчастої кістки із загостреним і розрізаним повздовжньою канавкою кінцем, що утворює два вістря. За цікавим припущенням, вони могли використовуватись для нанесення ритуальних малюнків на тіло. Ці кістяні знаряддя можна було бачити в нашій експозиції. І ми віримо, що після перемоги і відновлення повноцінної екскурсійної роботи ДНІМ ви також зможете їх роздивитися.

Про ще одне цікаве поховання можете прочитати в свіжому дописі на сторінці відділу археології. А якщо хочете знати більше про археологію, то слідкуйте за нашими анонсами, адже в планах багато цікавого.

Більше про цю та інші археологічні експедиції можна знайти на сторінці IN SITU _відділ археології ДНІМ.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*