Цікаві історії: Про виведення з території України “донців” і “кирасирців”

«Ми вам покажемо автономію, хохляцькі морди!», – з такою лайкою російські вояки кірасирського полку на станції Пост-Волинський (тепер Київ-Волинський) обстріляли козаків 1-го Українського полку ім. Б. Хмельницького. З цієї події 26 липня 1917 р., понад сто років тому, почалася неоголошена війна Росії проти України. В результаті підступної провокації постраждали близько 100 осіб (до 30 вбитих і багато важкопоранених). У той же день Малою радою була створена спеціальна комісія на чолі з головою К. Сухових для розслідування трагедії.

Розголос про цю подію збурив різні верстви суспільства Катеринославщини. Загальними зборами членів УСДРП (в складі 200 осіб) Катеринославських Дніпровських майстерень від 7 серпня 1917 р. було доручено Українській Центральній Раді розслідувати ці криваві події.

Шахтарі, залізничники, члени «Просвіти» Північного крила Криворізького району на українському з’їзді 20 серпня вимагали покарання винуватців Генеральним Секретарством судових справ.

В доповідній записці від 22 вересня 1917 р. до Центральної ради кадрового інструктора УЦР на Катеринославщині і Херсонщині К.М. Речмидило було зазначено постанову загальних зборів службовців, робітників станції депо і селища П’ятихатки про виведення з території України військ «донців» і «кірасирців», які вороже ставляться до українського руху, та оголошено збір пожертвувань на забезпечення дітей-сиріт безвинно загиблих богданців і на увічнення їх пам’яті.

Крізь століття ми бачимо, що російські загарбники зараз діють так само підступно, як і в 1917 р.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*