Цікаві зимові пропозиції для відвідувачів від літературного музею

Музей «Літературне Придніпров’я» пропонує інтерактивні літературні заходи, які сподобаються відвідувачам різного віку і, перш за все, юним поціновувачам мистецтва слова.

Що необхідно зробити:

  • Зібрати групу від 5 до 15 чоловік: можна завітати усією родиною, або з друзями-подругами.
  • Обрати захід, який до вподоби.
  • Зателефонувати за номером 067 211 0543, або написати в приватні повідомлення на музейній сторінці у фейсбук чи інстаграм. Оговорити всі деталі та конкретний час; музей працює у вівторок, середу, п’ятницю, суботу та неділю з 10:00 до 16:00; понеділок та четвер – вихідні.
  • Прийти в оговорений час та купити вхідні квитки: дорослий – 50 грн, дитячий – 10 грн. Усі матеріали для інтерактивної частини надаються музеєм.

Інтерактивні заходи, які можна замовити:

«ЗИМОВА КАЗКА»: ознайомимося з книгами з наукової бібліотеки музею «Літературне Придніпров’я», де розгортаються чарівні зимові сюжети. Деякі історії розкажуть вам персонажі з нашого літературно-театрального музейного простору. А наприкінці виготовимо зимову листівку, яка залишиться вам на згадку (листівки будемо робити не лише вітальні, а й мотивуючі).

«КАЗКОВИЙ БУДИНОЧОК ДЛЯ УЛЮБЛЕНОГО ЛІТЕРАТУРНОГО ГЕРОЯ»: поговоримо про домівки різних літературних персонажів; дізнаємося, як живеться в автівці Муфтику, Мохобородьку та Напівчеревичку (персонажам з однойменної книги Ено Рауда у перекладі Олеся Завгороднього). Також спробуємо уявити, яка хатинка підійшла би для вашого улюбленого літературного персонажа. А тоді розмалюємо наші фанерні заготовки будинків, перетворивши їх на унікальні казкові помешкання. Будиночок забираєте з собою як приємний музейний сувенір.

«КОЗАК МАМАЙ ТА ЙОГО ПІСНЯ»: наша бесіда буде про загадкового козака Мамая: згадаємо народні картини та їх описи у етнографічних працях дослідників Придніпров’я; відшукаємо згадки про козака-бандуриста у художніх творах. Трохи зануримося у світ фольклору за темою козацтва. А наприкінці усі охочі зможуть:

  • спробувати записати пером приказки про козаків,
  • підписати пером листівки, які зможете лишити собі на згадку чи подарувати.

«ОДИН МУЗЕЙ, ДВІ МИШІ ТА ТРИ МЕТЕЛИКИ»: познайомимося з творчістю Івана Манжури, Олени Пчілки та Ольги Косач-Кривинюк та їх авторськими інтерпретаціями фольклорних сюжетів. Адаптуємо один із сюжетів для постановки в нашому літературному театрі. Створимо паперові фігурки персонажів та спробуємо себе у якості ляльководів. Власноруч виготовлені паперові фігурки залишаються вам на згадку.

«ЯК ГРИБИ ЗБИРАЛИСЯ ВОЮВАТИ З ЖУКАМИ»: інтерактивні театралізовані читання дитячих книжок початку ХХ ст., ілюстрації до яких виконав Микола Погрібняк – талановитий ілюстратор, просвітянин, педагог, який з 1908 р. викладав малювання та креслення у Першому вищому початковому училищі Дніпра. Сьогодні в цій будівлі розташовано музей «Літературне Придніпров’я». Разом виготовимо персонажів до казки. Також буде можливість надати кольорів ілюстраціям – спеціально для наших відвідувачів ми зробили тематичні розмальовки.

ЕКСКУРСІЯ МУЗЕЙНОЮ ЕКСПОЗИЦІЄЮ + інтерактивна частина: прослухаєте екскурсію обраною експозицією та зможете власноруч виготовити собі невеличкий музейний сувенір (на вибір: виготовлення листівки, ляльки-мотанки чи розпис будиночка).

Тривалість заходів в межах години.
Пропонуємо вам літературні історії та гарний настрій!
Музей «Літературне Придніпров’я» м. Дніпро, просп. Д. Яворницького, 64, тел.: 067 211 0543.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*