Презентація книги про Валер’яна Підмогильного

Дорогі друзі! Запрошуємо Вас 27 січня 2023 р. о 14.00 на презентацію книги, присвяченої Валер’яну Петровичу Підмогильному (1901-1937) – видатному українському письменнику, майстру психологічної прози, митцю-філософу, перекладачу з французької творів Франса, Доде, Вольтера, Бальзака, Дідро, Мопассана, Меріме, Гельвеція, Мальро.

Книга «Самотній дозорець на варті страждання» підготовлена і видана в рамках державного проєкту «Реабілітовані історією», в 5-ти томної серії «Славетні постаті Придніпров’я: імена, повернені з минулого».

Книга містить епістолярну спадщину прозаїка, спогади сучасників про життя і творчий шлях письменника, розвідку про його трагічну долю.

Сьогодні, в дні боротьбі за майбутнє України, пронизливо звучать слова видатного письменника: «Життя хоче бути. І однаково як – чи сонцем світити, чи зорею линути в просторі, чи квіткою пахнути, чи людиною сміятись, чи каменем падати в безодню. Життя хоче бути! В безлічі змін воно розгортає своє пишне гілля. В коханні і смерті, в землетрусах і велетенських протуберанцях, у кометах, в зоряному дощеві, в заколотах і крові воно святкує саме себе – і нема де сховатись. Життя пронизало всесвіт своїми стрілами, воно п’є вічність пожадливими устами, – і притулку немає. Життя хоче бути!».

Презентація приурочена до дня народження Валер’яна Підмогильного, яке Придніпров’я і Україна відзначать 2 лютого.

Веде презентацію укладач книги, дослідник Юрій Пшеничний.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*