Перший зберігач фондів музею Василь Строменко у Вікіпедії

З 26 січня по 1 лютого триває Вікімарафон до 19-річчя української версії Вікіпедії . Історичний музей з 2017 року бере участь у цьому щорічному заході.

На цей раз була створена нова стаття про співробітника історичного музею, першого зберігача музею, людину, яка стояла біля витоків заснування музейної колекції та доклав чимало зусиль до розшуку пам’яток з історії запорозького козацтва — Василь Іоанікійович Строменко (1880, Солоне – 1937, Одеса).

Цю людину можна по праву вважати сподвижником Дмитра Яворницького. Хоча у музеї пропрацював недовго, але саме завдяки ньому у фондах є багато цікавих предметів з історії козацтва. Один з них експонується в залі №2 – план хутора запорозького старожила Микити Леонтійовича Коржа. Саме Строменко, який також був і художником, зробив копію з оригіналу.

При написання статті використана монографія С.В. Абросимової “Сподвижник Д. Яворницького Василь Строменко” і лист його доньки Наталії Олійник до адміністрації історичного музею від 19.06.2015 (саме вона й надіслали до фондів фото свого батька).

У фондах музею зберігається близько 90 листів Строменка до Яворницького, які опубліковані у 3-му томі епістолярної спадщини Д.І. Яворницького.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*