Фотовиставка «Безіменний Портрет»

Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького представляє виставку фотохудожника Сергія Селезньова «Безіменний Портрет»

Відкриття виставки – 4 травня о 15.00 в приміщенні «Діорами« Битва за Дніпро»

Проект заснований на матеріалах, зібраних на декількох Парадах Перемоги, об’єднаних однією темою і одним завданням.

Тема Проекту. Приходить черговий травень, чергове святкування дня Перемоги. Пам’ять людська не вічна і герої Великої Вітчизняної, на жаль, йдуть від нас, так і залишаючись для суспільства «безіменними».

Мета і завдання Проекту. На основі фоторепортажів, зроблених під час урочистостей, з нагоди святкування Дня Перемоги у Дніпропетровську, спробувати знайти ветеранів – героїв фотопортретів і записати їх імена в історію нашого міста.

Фотовиставка «Безіменний портрет» виступає, з одного боку, як результат багаторічної роботи фотохудожника, з іншого, як початок нової роботи – роботи, пов’язаної з пошуком реальних людей, наших земляків, учасників Великої Перемоги.

Фотопортрети, що увійшли до експозиції (їх 40), представляють лише малу частину фотоматеріалу, зібраного автором Проекту за кілька років. Повні фотозвіти про Парад Перемоги 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 років доступні до перегляду на сайті pobediteli.io.ua. Зображення можна безкоштовно скопіювати в сімейний фотоальбом та повідомити автору Проекту ім’я ветерана-героя, зображеного на фотографії. На фотовиставці теж можна передати відомості про ветеранів, зображених на фотопортретах і, зв’язавшись з автором, отримати копію фотографії.

Автор не ставив за мету всеосяжного висвітлення урочистої події, що проходить в нашому місті щорічно 9 травня. Місце зйомки було незмінним – Жовтнева площа, алеї та плац біля пам’ятника Слави.

Здійснення Проекту стало можливим при повній підтримці Дніпропетровської міської Ради, Управління культури і мистецтв міської Ради, Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького та Національної спілки фотохудожників України.

Автор Проекту: Селезньов Сергій Володимирович – син учасників Великої Вітчизняної війни, член Національної спілки фотохудожників України, автор 25 персональних виставок, перша з яких відбулася саме 9 травня (у 2000 році).

«9 травня завжди був для нашої сім’ї ще й сімейним святом – у мами 9 травня був день народження. Після святкового столу, ми традиційно йшли до пам’ятника Слави. Тоді й почалися мої перші фотопроби. Через багато років, коли вже фотографія стала професією, побувати на Параді стало внутрішньою творчою та особистою потребою. Проект «Безіменний Портрет» присвячується землякам – дніпропетровцям і, в першу чергу, моїм батькам – ветеранам Великої Вітчизняної війни.
Наше покоління – покоління дітей учасників війни, покоління дітей переможців, несе певну історичну місію. Вона полягає в тому, щоб зберегти історію та пам’ять про подвиг людей, що побудували нашу країну, стійко несли всі тяготи, у тому числі і післявоєнного, життя і передали естафету нам, своїм дітям, в надії на спокійне і радісне наше життя, на життя без війни».

Виставка триватиме до 9 червня
часи роботи: 10.00 16.00
вихідний – понеділок
ціна квитка: 8 грн. – дорослий
4 грн. – шкільний, студентський
Довідки за тел.: 46-34-26

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*