Чернівецький обласний художній музей

Чернівецький обласний художній музей створено у 1988 р. Розташований на Центральній площі, 10.
Ядро колекції музею складають предмети, зібрані Чернівецьким краєзнавчим музеєм. Поповнення збірки відбувалося під час наукових експедицій, а також за рахунок благодійних дарів окремих митців та меценатів. Фонди нараховують понад 10 тис. експонатів, значна частина яких представлена в стаціонарній експозиції.
Основою музейних фондів є мистецтво Буковини ХVII-ХХ ст. – від хатньої ікони народних майстрів до творів монументального мистецтва професійних митців. Тут зберігається колекція буковинських килимів, вишиванок, писанок, твори різьбярів ювелірів, тощо. Експозиція образотворчого мистецтва відображає розвиток малярства на Буковині, його напрямки і течії: від лубочних парсун до модерністських новацій і творів соціалістичного реалізму. Але понад усе домінує народна традиція, закорінена в декоративно-ужитковому мистецтві краю.
Музей розміщений в будинку колишньої ощадниці (1901) , який є одним з кращих зразків віденської сецесії. Архітектор – учень О. Вагнера Х. Геснер. Будівля вражає витонченою красою фасаду та інтер’єрів, пишно оздоблених природним каменем, майолікою, художнім металом, вітражами, настінним розписом та стукко.

Директор: Кіцул Інна Федорівна

Заявки: видання

8000, Чернівці, Центральна площа вул., 10
Телефон: (372) 526071; Факс: (372) 524222

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*