Міський історичний музей ім. Ю.І. Пригожина

м. Жовті Води, вул. Петровського,25 тел.(05652) 3-37-79, 3-37-67

сайт: muzey.comelzv.net

    На підставі рішення виконкому Жовтоводської міської Ради народних депутатів від 14 березня 1983 року силами громадськості міста були розпочаті роботи по створенню історико-краєзнавчого музею в м. Жовті Води.

   Вся організаційна робота і співпраця по збиранню матеріалів для  музею була виконана силами громадськості і в значній мірі силами  ветеранів війни і праці , тому що відкриття музею намагалися приурочити до 40-річчя Перемоги. Музей урочисто було відкрито 8 травня 1985 року. В 2015 році жовтоводці  відзначають 30 річчя КЗК « Міського історичного музею ім. Ю.І. Пригожина»

   Через 14 років рішенням Жовтоводської міської Ради № 203 від 27 грудня 1999 року музею присвоєно ім”я Пригожина Юхима Ілліча ,Почесного громадянина міста і організатора створення музею, громадського діяча. Щороку, крім екскурсій оглядових та тематичних, в музеї проводиться близько 100 різноманітних заходів . Так  наприклад, в минулому році робота музею здійснювалась по таких напрямках:

  • експозиційно-виставкова робота:було проведено 25 виставок,як тематичних, так і виставок місцевих художників-аматорів та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. З квітня по серпень  щодня біля музею просто неба проводились виставки присвячені історії міста та виставки творчих людей міста, які є членами творчого об’єднання «ХУТІР»(художники, умільці, творчі інтелектуали разом), що діє при міському музеї. Творчі люди Жовтих Вод  брали участь у акції «Гарний настрій запорука миру», презентуючи мешканцям міста свої роботи на міському вернісажі у вихідні та святкові дні. Також музей організував та провів  п’ять вернісажів «Свято українських кольорів»,  майстри декоративно-ужиткового мистецтва  брали участь у Всеукраїнській акції «Петриківка у Києво-Печерській Лаврі» та у святкуваннях Дня міста Дніпропетровська та Кіровограда.
  • Проведено ремонт і реконструкцію залу музею «Скарбниця трудової слави міста».
  • Щодо організаційно-масової роботи, то вже три роки у музеї працює клуб сімейної творчості «Музейка», щосуботи діти та їх батьки отримують «багаж» знань по історії та мистецтву нашого краю шляхом інтерактивних заходів. Крім того, з відвідувачами клубу за рік було проведено 25 різноманітних майстер класів у різних техніках. Для учнів перших класів міста створено і проведено музейну програму «Першокласна подорож».

   П’ять  років у музеї діє проект «Без минулого немає майбутнього» спільно з історичним клубом «Пам’ять» СШ № 10. Так протягом року було підготовлено та  проведено 7 засідань клубу для громадськості міста Жовті Води, присвячених визначним подіям України та міста. Робота клубу охоплює не тільки спільну роботу музею з закладами освіти, а і з громадськими організаціями такі як: рада ветеранів міста, Козацький полк жовтоводський, організація «Союз Чорнобиль Україна», організація афганців. Ця  робота включає в себе не тільки спільні засідання, а і наприклад, жовтоводські чорнобильці надали багато матеріалів для створення експозиції у музеї присвяченої даній організації.  Ця робота проводиться в рамках року миротворця . Працівники музею разом з учнями  школи виготовили і передали жовтоводцям , учасникам АТО обереги та новорічні сувеніри.

   Також для дітей переселенців з зони АТО, спільно з дитячими аніматорами святкового агентства були проведені такі заходи, як «Шоколадна майстерня», «Меррі Поппінс, з Новим роком!».

   Протягом року працівники музею організували і провели 13 міських заходів різноманітної тематики, наприклад : до Свята Масляної пройшло музейне свято «Ой, млинці,млинці!», до Дня музеїв – музейний квест, до Дня Святого Андрія-театралізоване свято «Музейний базар» та ін.

   Встановлено нову сучасну пожежну сигналізацію, нову сучасну охоронну сигналізацію.

    Музей  став приємним, цікавим та захоплюючим місцем, де відвідувачі гарно проводять час і можуть багато чому навчитися. В місті Жовті Води мешканці називають КЗК «Міський історичний музей ім. Ю.І. Пригожина» «Музейний Дісней Ленд».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*