Літературно-меморіальний музей-квартира П. Г. Тичини

Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини відкрив свої двері відвідувачам в Києві 26 січня 1980 року. Концепція музею-квартири Павла Тичини від самого початку і впродовж усіх років його діяльності є утвердженням права на існування самобутності й креативності у музейній галузі.

Особливістю музею є атмосфера життя, побуту, наукових та мистецьких зацікавлень і уподобань господаря квартири – Павла Тичини. В квартирі збережено прижиттєві інтер’єри поета, 21-тисячна бібліотека, його малюнки різного періоду, музичні інструменти, серед них – бандура, кларнет, рояль, на якому майстерно грав Павло Тичина. Загальну атмосферу доповнюють картини відомих художників-сучасників поета – Олексія Шовкуненка, Миколи Глущенка, Катерини Білокур, Таїсії Жаспар, Василя Касіяна, Михайла Дерегуса, Олени Кульчицької та інших. Поезія Павла Тичини характеризується особливою музичністю та образністю, а збірка «Сонячні кларнети» засвідчила поетичну майстерність, якій було притаманно органічне сполучення трьох видів мистецтва – слова, музики та образу.

Словосполучення «Музей Тичини» вже стало своєрідним брендом не тільки у музейному середовищі, а й серед відвідувачів, які все частіше обирають саме його простір та майданчик для відпочинку. Наш Музей пропонує для відвідувачів чимало цікавих та різноманітних проектів та майстер-класів: «Я малюю вірш Тичини», «Створи свій настрій», «Я малюю музику», «Толерантність», «Пишу як Павло Тичина», «Музика на дотик», «Відкритий музейний простір», «Як народжується книга», «Руйнуємо музейні бар’єри» , «До Тичининої книги доторкнуся» та інші. Впроваджено музейно-парковий квест «Від (квартири) Тичини  до (парку) Шевченка». Родзинкою діяльності музею є вільний літературний простір «Двокрапка», book- та toycrossing, музейний co-working.

Ексклюзивною пропозицією є моноспектакль «Сріблясті голуби у небесах». Головну роль в якому грає сам Павло Тичина (Євген Нищук, народний артист України). У 2015 році моноспектакль став лауреатом XVII Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Відлуння».

Поєднання меморіальності та інтелектуально-активного дозвілля музею Павла Тичини було визнано Європейським Музейним Форумом. У 2014 році музей увійшов у шорт-лист конкурсу «Кращий європейський музей-2015».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*