Обласний комунальний заклад «Національний літературно-меморіальний музей Г.С.Сковороди»

Адреса: 62241, Харківська область, Золочівський район, с.Сковородинівка, вул. Приозерна, 3

Тел./факс: 057-64-94-140

Е-mail: skovoroda.m@gmail.com

Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди – музей, присвячений життю та творчості Григорія Сковороди, заснований в 1972 році в селі Сковородинівка Золочівського району Харківської області.

Будинок музею споруджений у XVIII ст. поміщиками Ковалівськими. Архітектор невідомий. У 1790–1794 рр. тут жив і помер великий український філософ Г.С.Сковорода (1722–1794).

Експозиція музею  розгорнута у меморіальній кімнаті та п’ятьох залах, що знайомить відвідувачів із культурою та побутом Україні у XVIII столітті, життям Григорія Сковороди, його філософською, поетичною і педагогічною спадщиною, а також із пізнішими дослідженнями його творчої спадщини. У колекції музею – стародруки доби бароко, слобожанські ікони, годинник, який належав Григорію Сковороді, скрипка родини Правицьких, на якій філософ грав у Бабаях, розписна скриня родини Коавлівських, якої торкалися руки Сковороди, та ін.

На території музею – могила Григорія Сковороди, фрагменти дуба-велетня, під яким любив працювати і відпочивати філософ, скульптурна «Філософська алея», бронзовий бюст мислителя роботи І.П.Кавалерідзе.

У музеї можна не тільки прослухати оглядову екскурсію, а й замовити тематичну екскурсію, тренінг із тайм-менеджменту «Час життя дорогоцінний», сеанс гри «Мандрівець» або розпис скородинської торби.

Директор: Мицай Наталія Іванівна, заслужений працівник культури України.