“Дружба, розпочата з “запорожців”

21 вересня о 14.00 запрошуємо до Меморіального будинку-музеї академіка Д.І. Яворницького (відділ ДНІМ ім. Д.І. Яворницького) на захід до 175-річчя видатного художника Іллі Юхимовича Рєпіна.

Вперше в Дніпрі про митця розповідатиме відомий рєпінознавець, завідувачка відділом Харківського художнього музею Ольга Денисенко, а про історію дружби художника з Козацьким Батьком Дмитром Яворницьким – історик, науковий співробітник Меморіального будинку-музею академіка Д.І. Яворницького Марія Нудищук.

Близька дружба пов’язувала Іллю Рєпіна з Дмитром Яворницьким. Почалася вона з ініціативи самого художника, у далекому 1886 році, у Санкт-Петербурзі на роковинах Т. Шевченка, де І. Рєпін підійшов до Д. Яворницького і запросив того в свою майстерню аби показати ескіз картини “Запорожці пишуть листа турецькому султану”, над якою працював уже тривалий час…

Про історію їх дружби, що розпочалась з картини “Запорожці…” і тривала майже 45 років можна дізнатися під час кожної екскурсії в Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І. Яворницького.

А два роки тому в музеї експонувалась тематична виставка, що розкривала історію багаторічної дружби між Д. Яворницьким та І. Рєпіним, процес написання картини «Запорожці пишуть листа турецькому султану», консультантом у створенні якої виступив козацький історик Дмитро Яворницький, і сам залишився на полотні в образі писаря.

На заході ми пропонуємо Вам дізнатися цікаву історію дружби І. Рєпіна та Д. Яворницького, послухати їх теплі листи, дізнатися, які ж з речей у фондах ДНІМ ім. Д.І. Яворницького пов’язані з Іллею Рєпіним, переглянути унікальний фільм, присвячений двом видатним особистостям – “Обличчя на полотні”, взяти участь в інтерактивах, поспілкуватися із фахівцями з теми.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*