Проспект Д. Яворницького: 100 років тому вперед… (пішохідна екскурсія)

Вже в цю суботу, 16 лютого о 15.00 меморіальний будинок-музей академіка Д.І. Яворницького запрошує вас на пішохідну екскурсію «Проспект Дмитра Яворницького: 100 років тому вперед».

В ході екскурсії ми з`ясуємо: ЯКИМ ЧИНОМ ЦЕНТРАЛЬНИЙ ПРОСПЕКТ ПОВ` ЯЗАНИЙ З ІМ`ЯМ АКАДЕМІКА Д.І. ЯВОРНИЦЬКОГО? ЧИ БУЛО ВИПАДКОВИМ НАДАННЯ ЙОМУ ІМ`Я ВЧЕНОГО? І ЩО, ВЗАГАЛІ, ЗРОБИВ ДМИТРО ІВАНОВИЧ ДЛЯ НАШОГО МІСТА?

Ви зможете дізнатися історію найстарішого проспекту нашого міста, а також відкрити для себе ті будівлі головної вулиці, які пов’язані безпосередньо з Дмитром Івановичем Яворницьким .

Мова буде йти НЕ ТІЛЬКИ ПРО ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ, АЛЕ Й ПРО БАГАТО ІНШИХ ЦІКАВИХ СПОРУД:

  • будівлю Дніпровської політехніки
  • будівлю Міської думи
  • Будинок Хрінникова та ін.

Тож пропонуємо Вам долучитися до екскурсії, пройтися історичними місцями та дізнатися більше про рідне місто!

УВАГА! В разі поганої погоди ЗАХІД ВІДБУДЕТЬСЯ у вигляді ВІРТУАЛЬНОЇ ПІШОХІІДНОЇ ЕКСКУРСІЇ в затишних стінах Садиби Д.І. Яворницького!

Автор лекції та гід: нс Меморіального будинку-музею акад. Д.І. Яворницького МАРІЯ НУДИЩУК.
Запрошений консультант – МИКОЛА ЧАБАН – відомий краєзнавець та журналіст.

Кожна лекція #ProDnipro авторська, унікальна, її повторення не планується.

Лекції #proDnipro розраховані на аудиторію різного віку, будуть корисні як для загального розвитку, так і тим, хто цікавиться історією свого міста.

ПОЧАТОК ЕКСКУРСІЇ – від Садиби Д. Яворницького (пл. ім. Т. Шевченка,5). ЗАКІНЧЕННЯ – вул. Воскресенська.

ПОПЕРЕДНЯ РЕЄСТРАЦІЯ ЗА ТЕЛ. (066) 35-25-985
https://www.instagram.com/yavornytsky_house/?hl=ru
або в коментарях до події

Вартість: 40 грн
Адреса: Дніпро, пл. ім. Т. Шевченка,5.
Меморіальний будинок-музей академіка Д.І. Яворницького.

Невеличка довідка: 19 лютого 2016-го року у процесі впровадження топонімічної реформи центральний проспект м. Дніпра отримав ім’я видатного мешканця нашого міста, вченого, історика, археолога, етнографа, педагога, музейника Д.І. Яворницького, який присвятив нашому місту значну частину свого життя, сприяв його культурному, науковому, проукраїнському розвитку. Ще на початку ХХ ст. у місті відбувалася перша велика топонімічна реформа, до реалізації якої долучився Д.І. Яворницький. Тоді вчений особисто обійшов все місто, записавши точну кількість топонімів, і подав список до Міської думи з новими назвами. Тоді на карті міста замість Тюремної, Арестанської, Казарменої вулиць мали з’явитися вулиці Гетьманська, Івана Сірка, Отаманська, Українська та ін.

Меморіальний будинок-музей Д.І. Яворницького продовжує роботу видатного вченого, історика Д.І. Яворницького у просвітницькій справі і пропонує мешканцям міста низку інтерактивних заходів, екскурсій, які допоможуть у цікавій формі дізнатися більше про наш козацький край.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*