Лекція про приватне життя Дмитра Яворницького

2 березня у меморіальному будинку-музеї академіка Д.І. Яворницького відбулася вже 12 лекція з циклу «proDnipro: історія для всіх!» і мова йшла про приватне життя Дмитра Івановича Яворницького.

Дослідники здебільшого оминають цю тему, погоджуючись з усталеним твердженням, що Дмитро Яворницький був успішним в науковій сфері, а в особистому житті його переслідували невдачі.

Завідувач меморіального-будинку-музею академіка Д.І. Яворницького Тимошенко Яна Петрівна розвінчала цей міф, оскільки збереглося досить багато листів від жінок, котрі мали почуття до вченого, а також згадки про них з листів його близьких та друзів. Зокрема мова йшла про Варвару Петрівну Кокіну – першу дружину Дмитра Яворницького, з якою він одружився в Харкові, але не прожив і двох років, а історія їх шлюбу та розлучення досі оповита таємницею, про Єлизавету Щоголєву – доньку відомого харківського поета, яка заради Дмитра Яворницького покинула свого чоловіка-князя та поїхала у Середню Азію, про студенток, що були закохані у Дмитра Яворницького і навіть писали про це йому в листах, про його другу дружину Серафиму Яворницьку, стосунки з якою часто називають союзом однодумців, ігноруючи ніжність та грайливість, якою сповнені їх листи.

Також окремо було звернуто увагу на художню літературу, зокрема, книгу «Справа сивого» Братів Капранових і те, як ними, з художньої точки зору, було інтерпретовано певні події, котрі являють собою «білу пляму» в біографії Яворницького.

Лекція допомогла сформувати більш цілісний образ Дмитра Івановича Яворницького, краще зрозуміти його особистісні риси і життєвий шлях.

До речі, на лекції свідомо не було сказано про жінок з родини Дмитра Яворницького – матір, сестру, племінниць, оскільки вже в наступному місяці планується провести захід, присвячений їм. Слідкуйте за новинами.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*