Виставка робот із шишок О.В. Назаренка “Шишкарики”

У багатьох з нас протягом життя виникають і часто згодом минають певні захоплення. І тільки одиниці здатні перетворити захоплення на мистецтво, створюючи прекрасне, довгі  роки удосконалюючи своє вміння.

Назаренко Олександр Володимирович – саме такий майстер. Він народився у 1941 році у Харківській області.  Зараз мешкає в Дніпропетровську. Вищу освіту здобув у Дніпропетровському інституті  залізничного транспорту. За фахом – електромеханік.  Працював на електровозобудівельному заводі і металургійному заводі ім .Г.І. Петровского. Зараз  – пенсіонер.

Перші роботи із шишок з’явились у 1978 році після того, як один зі співробітників показав О. В.Назаренку  дві книжечки А. Паславського «Природа. Фантазія. Творчість.» В них розповідалось про те, як  навчити дітей створювати вироби з жолудів, колючок, листочків, шишок та інших природничих матеріалів. Лісова скульптура захопила інженера-конструктора. А професійні навички суттєво допомагають у творчості. Ідеї підказують  діти, мультфільми, казки, класичні літературні твори. Своєю творчістю з 1982 по 1985 роки О. В.Назаренко зміг захопити учнів СШ № 106, створивши там гурток «Умелые ручки». В рік Міжнародного фестивалю молоді, що проходив у Москві, діти його гуртка взяли участь у конкурсі «Кращий подарунок  іноземному другу» . Вони отримали грамоту журналу «Піонер» і путівку в «Артек».

У  1980-1990 роках роботи  О. Назаренка експонувались на виставці «Природа- фантазія» в будинку Природи, виставках під час міських свят. Остання виставка «Ухтышка» відбулася в Театрі  ляльок в 1992 році. В 2009 році директор музею  заводу ім. Г.І. Петровского Л. К.Черкашина організувала виставку робіт О. Назаренка  в музеї. Це стало ще одним стимулом до продовження творчості. В 2009 році О.Назаренко видав  книгу «Шишкарики (дивовижні перетворення лісової шишки)». Це була його мрія і відповідь тим багаточисельним відвідувачам виставок, котрі писали: «Навчіть цьому наших дітей».

Виставка працюватиме до вересня 2011 р.

З 10.00 до 16.00 вихідний – понеділок

Тел. для довідок: 46-34-22

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*