Національний Токійський музей в Японії

Токійський національний музей є найстарішим і найбільшим з музеїв Японії. Засновано музей було у 1972 році, коли в одному з приміщень храму Юшіма Сейдо було організовано виставку з предметів національної та культурної спадщини. Пізніше музей переїхав до парку Уено, де зарай і знаходиться. Якщо ви запланували екскурсії до Японії http://gidvtokio.ru , обов’язково, відвідайте цей музейний комплекс.

Музей на сьогоднішній день має одну з найбільших і найкращих колекцій мистецтва і археологічних артефактів у Японії, з більш ніж 110,000 окремих предметів, у тому числі майже ста національних скарбів. Майже завжди близько 4000 різних предметів з постійної колекції музею експонуються на різноманітних виставках. Регулярно проводяться тимчасові виставки сучасного мистецтва.

tokyo

Музейний комплекс є домом для шести окремих будівель, кожна з яких достатньо масштабна, щоб вважатись окремим музеєм. В ціх філіях музею представлені різні види мистецтва. Основна будівля Хонкан урочисто відкрилась у 1938 році і демонструє численні витвори японського мистецтва та історико-культурні артефакти з найдавніших часів до ХІХ століття, включаючи антикварні буддійські статуї, пофарбовані розсувні двері, свитки, кераміку і карти, маски, костюми, обладунки та зброю.

Зліва від Хонкану розташувався Хіокейкан, одна з найстаріших будівель, що була зведена для святкування весілля японського імператора Тайсе у 1909 р. Хіокейкан, який є типовим зразком архітектури в західному стилі доби Мейдзі, входить до реєстру найважливіших об’єктів культурної спадщини Японії. Для збереження будівлі за останні тридцять років було здійснено декілька значних реконструкцій.

Праворуч від Хонкан ми можемо побачити будівлю Тіокан, спроектовану у 1968 році японським архітектором Танігучі Йоширо. У комфортних галереях Тіокану демонструється азіатське мистецтво і артефакти з Китаю, Кореї, Південно-Східної Азії, Центральної Азії, Індії та Єгипту.

Позаду від Хонкану стоїть Хейшейкан, досить недавнє доповнення до музею, побудовано в пам’ять про весілля одного з японський принців у 1993 році. Тут проходять виставки стародавніх японських культур та великомасштабні спеціалізовані інсталяції

Нове приміщення для галереї скарбів Хорюдзі було зведено спеціально для колекції релігійних об’єктів, що складаються в основному з невеликих, складних статуй і зображень з міді, подарованих Хорюдзі храмом в Нарі. Будівля була спроектована сином проектувальника Тіокану Танігучі Йошіо, мінімалістський стиль якого можна також побачити і в інших проектах, включаючи Хейсей в Національному музеї Кіото, Акваріум Sea Life, Музей мистецтв Mimoca, а також в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку.

Нарешті, за межами території музею підноситься Меморіальний зал Курода, що був побудований на пожертви від Курода Сейкі, японського художника, який відомий як батько сучасного західного стилю живопису в Японії. В залі експонується колекція картин та ескізів Курода, а також інші твори мистецтва, які були пожертвувані його сім’єю.

На додаток до виставкових залів, Національний музей Токіо пропонує туристам прогулянки класичним японським садом і чайні церемонії. Та території комплексу можна придбати сувеніри та поласувати у затишних кафе. Отже, якщо ви вирішили мандрувати до Японії, не обійдіть увагою один з кращих музеїв цієї величної країни.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*