Партизани

Партизанська війна — війна, де ховаються серед місцевого населення озброєніформування, які уникають відкритих та великих зіткнень з противником. У тактиці партизанських дій можна виділити наступні аспекти:

  1. Руйнування інфраструктури ворога в будь-якій формі (рейкова війна, знищення ліній зв’язку, високовольтних ліній, отруєння і знищення водопроводів, колодязів та т. і.).
  2. Інформаційна війна (поширення вірних та неверних відомостей в усній (чутки, радіопередачі) або друкарській (листівки, газети, мережа) формі з метою схилити місцеве населення і (рідше) самого противника на свою сторону).
  3. Знищення живої сили противника.
  4. Терор відносно противника — здійснення акцій, направлених на залякування в будь-якій формі (вбивство, підкидання в розташування частин противника яких-небудь предметів з написом «Це могла бути бомба» та т. і.).

Запис: Висловлюємо щиру подяку за те, що ви зберігаєте історичну пам’ять нашого народу, захищаєте наше історичне минуле від спроб новомодних перекручень. Ви робите велику справу: не даєте обірватися вічному ланцюгу великого буття, який з’єднує минуле з майбутнім. Наша надія на молоде покоління. Саме йому ми заповідаємо наше духовне надбання, нашу любов до Вітчизни. Учасники урочистої зустрічі ветеранів – партизанів та підпільників Дніпропетровщини. Аверьянова – Самарская Т., М. Тимко

Факсиміле відгуків про музей радянських партизан
Факсиміле відгуків про музей радянських партизан