Виставка живопису Миколи Журовича

Микола (Олександрович) Журович (1922 – 1996).

Народився в 1922 році в м. Запоріжжя. Перед початком Великої Вітчизняної війни надходить у фельдшерсько-акушерську школу, закінчує яку в післявоєнні роки після повернення в рідне місто.
З 1946 року займається малюнком і живописом у студії заслуженого діяча Україні Федора Федоровича Шевченка, бере участь в студійних художніх виставках. Працює фельдшером, акушером, фотографом в ательє, художником у краєзнавчому музеї, художником-оформлювачем в рекламному комбінаті; у вільний час займається живописом, ремонтом струнних інструментів (скрипок, альтів, віолончелей), самостійно виготовляє інструменти. Продовжує брати участь у міських, обласних та всесоюзних художніх виставках до 1992 року.
З 1987 року – член товариства “Запорізькі самоцвіти”. У цьому ж році перша велика персональна виставка живопису.
У 1993 році переїздить на постійне проживання в місто Дніпропетровськ.

Перша мальовнича виставка Миколи Журовича в Дніпропетровську, присвячена 85-річчю з дня народження і 10-річчя пам’яті, відбулася в серпні 2007 року, в музеї “Літературне Придніпров’я”.

Олена Романенко (Журович).

Народилася в 1957 році в м. Запоріжжя. Закінчила Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут за спеціальністю – архітектор.
З1983 року проживає в Ризі. Пише вірші, пісні. Лауреат конкурсів авторської пісні в Україні (Дніпропетровськ, Харків), Естонії (Таллінн); в Латвії – лауреат 2-го Міжнародного фестивалю російського романсу ім. А. Савченко; організатор і член журі Латвійських фестивалів авторської пісні 2005-7 р.р.
Перша книга віршів “Крыльев прозрачных взмах” видана в Дніпропетровську в 2000 році (видавництво “Пороги”). Член Міжнародної асоціації письменників і публіцистів (МАПП): вірші друкувалися в російських літературних альманахах, міжнародномій поетичній збірці “Планета поетів”, у періодичній пресі.
Виступає з сольними концертами.

З 4 по 16 липня в Музеї “Літературне Придніпров’я” відбудеться виставка живопису Миколи Журовича.
Відкриття виставки 4 липня о 16.00 за адресою пр. Карла Маркса, 64 (тел. для довідок: 778-01-00).

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*