No Image

Перший зберігач фондів музею Василь Строменко у Вікіпедії

На цей раз була створена нова стаття про співробітника історичного музею, першого зберігача музею, людину, яка стояла біля витоків заснування музейної колекції та доклав чимало зусиль до розшуку пам’яток з історії запорозького козацтва — Василь Іоанікійович Строменко (1880, Солоне – 1937, Одеса).

No Image

Кава – як лікарський засіб

Так могла б починатися реклама ліків, вітамінів чи біологічно активних добавок. Однак, на початку ХХ століття, ці слабкості людського організму пропонувалось лікувати … кавою.

No Image

Французький слід Соледара

Мета АТ – експлуатація озер глауберової солі та вугілля у Бахмутському повіті Катеринославської губернії, усілякі промислові і комерційні операції з вказаними речовинами, перевезення і продаж продуктів виробництва терміном на 60 років.

No Image

Презентація книги про Валер’яна Підмогильного

Дорогі друзі! Запрошуємо Вас 27 січня 2023 р. о 14.00 на презентацію книги, присвяченої Валер’яну Петровичу Підмогильному (1901-1937) – видатному українському письменнику, майстру психологічної прози, митцю-філософу, перекладачу з французької творів Франса, Доде, Вольтера, Бальзака, Дідро, Мопассана, Меріме, Гельвеція, Мальро.

No Image

Центральна Рада і спроба сформувати власне військо

Центральна Рада у Києві під час Української революції не зайнялася вчасно формуванням війська, “все мріючи, – як пише історик та очевидець подій Дмитро Дорошенко, – про якусь особливу демократичну армію — “народню міліцію””.

No Image

Про пам’ятку археології “Токівське-1”

 Село Токівське належить до Грушівської сільської територіальної громади Криворізького району Дніпропетровської області. На жаль, для багатьох воно стало відоме через згадування у новинах про численні ворожі обстріли.

No Image

Спогади Авраменка і Кобця, як джерело вивчення війни і революції

Мемуари або спогади – це специфічний вид джерел, адже на відміну від щоденників, це майже завжди рефлексія автора на певні події і здебільшого через багато років. Проте при критичному аналізі і залученні інших видів джерел спогади стають цінним доповненням будь якого історичного дослідження. Через стилістичні особливості цього виду джерел – літературна мова, опис повсякденності та цікавих моментів, постійна апеляція і взаємодія з читачем тощо – мемуари можна також порекомендувати людям, які зацікавлені певним періодом історії, але не хочуть читати історичну наукову літературу.

No Image

Європейська бізнес-history в українському регіоні

Південно – східна частина України для більшовиків часів Української революції 1918-1920 рр. мала особливе значення. У грудні 1919 р. таємнича інструкція Совєта Народних комісарів для більшовицьких агітаторів, яких відправляли в Україну, зазначалося: «Пам’ятайте. Нам конче треба повернути Україну до Росії. Без українського вугілля, заліза, руди, хліба, сталі й Чорного моря Росія існувати не може. Вона задихнеться, а за нею і совєтська влада і ми з вами».