Cвято просто неба «Чисті джерела» (2015)

23 травня відбудеться традиційне музейне свято просто неба «Чисті джерела».

На майданчику біля Дніпропетровського національного історичного музея імені Д.І.Яворницького на честь міжнародного дня музеїв відбудеться подія, яка цього року присвячена героям, що загинули, виборюючи демократичну та незалежну Україну під час Майдану та військових подій на Сході  України.

Не тільки українці піднялися для захисту суспільства, а і ті народи, для яких Україна стала батьківщиною – першими на Майдані загинули вірменин Сергій Нігоян, білорус Михайло Жизневський, на Майдані пішли з життя євреї Иосіф Шілінг, Олександр Щербанюк, Євген Котляр.

Грузія втратила своїх синів Зураба Хурцію, Давіда Кіпіані і втрачає вже не першого свого сина на сході України. В заході візьмуть участь представники вірменської, грузинської, єврейської та білоруської общин. Гості зможуть насолодитись красою українського та грузинського танцю й музики, білоруської, украінської, вірменьскої пісні, побачать блискучий виступ дитячих циркових колективів, східні єдиноборства.

Щорічне музейне свято просто неба “Чисті джерела” у цьому році об’єднало більше ніж 100 майстрів різноманітних видів прикладного мистецтва з Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Полтавської та ін. областей України. «Чисті джерела» – це ярмарок, підчас якого відбуваються виступи фольклорних колективів, сольних виконавців, представників шкіл східних бойових мистецтв тощо.

Під час заходу працюватиме ярмарок майстрів – гончарів, вишивальниць, плетінкарів з лози та соломки, писанкарів. Поряд із традиційними майстрами працюватимуть і майстри більш сучасного напрямку– сучасної ляльки, декупажу і багато іншого.. Можна буде не тільки придбати виріб народного промислу, а на власні очі побачити, та і взяти участь в майстер-класі у гончара, ткача, писанкаря.

Під час свята відбудеться благодійний аукціон, гроші з якого будуть спрямовані на допомогу пораненим бійцям. Перед вами деякі з тих робіт, які будуть розігруватись.