Манджиєв Ліджи Ісмалієвич

27.09.1919 – 30.03.1985
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. За мужність і відвагу Указом Президії Верховної Ради СРСР сержантові Манджиєву Л. І. присвоєно звання Героя Радянського Союзу (№ 8598).

Народився 27 вересня 1919 року в селищі Бяхя Республіки Калмикія в родині робітника. Калмик. Закінчив робітфак у місті Астрахань. Після війни демобілізувався. У 1960 році закінчив загальносоюзний заочний енергетичний інститут у місті Новосибірськ. Працював у комітеті з телебачення і радіомовлення Калмицької АРСР. Жив у столиці Калмикії – місті Елісті. Помер 30 березня 1985 року. Нагороджений орденом Леніна, двома орденами Вітчизняної війни 1-го ступеня, медалями.

Командир 1248-го винищувально-протитанкового артилерійського полку (12-а армія, Південно-Західний фронт) , сержант.

У ніч з 26 на 27 вересня 1943 року сержант Л.І. Манджиєв з гарматною обслугою одним з перших форсував ріку Дніпро в районі села Губенське (Вольнянский район, Запорізька область). При нальоті авіації супротивника сержант Манджиєв організував стрілянину по пікіруючих літаках. Коли був підпалений катер, Манджиєв першим стрибнув у воду і відчепив його, тим самим запобіг пожежі порома і врятував команду катера. У бою за плацдарм, діючи в бойових порядках піхоти, його гарматна обслуга відбила 13 контратак ворога. У критичний момент бою сержант Манджиєв першим піднявся в атаку і потягнув за собою інших. Переслідуючи супротивника, був поранений у голову, але поле бою залишив тільки за наказом командира.