Чепур Микита Дмитрович

17.04.1906 – 9.10.1982
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 22.02.1944. За мужність та героїзм, проявлені в боях, Указом Президіуму Верховної Ради СРСР молодшому сержанту Чепуру М. Д. присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Народився 17.04.1906 р. в м. Змієв (зараз Готвальд) Харківської обл. в родині рабітника. Українець. В 1938 р. закінчив Московський інсти­тут інженерів-механиків. Працював механіком заводу в Харкові. В Радянській Армії та на фронті з лютого 1943 р. З 1946 р. мл. лейтенант жив в Харкові та працював керівником контори «Харбурнефтегаз».
Нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапору, медалями.

Командир окремого 81-го гвардійського стрілецького полку 25-ї гвардійської стрілецької дивізії 6-ї армії. Гвардії молодший сержант.

Командир батальйону перевірив готовність відділення і дав команду на висування в район переправи до заливу Плоска – Осокорівка. Ніч, на щастя, вдалася темною, безвітряною. Відділення підійшло до води та зайняло місця в човнах. У 3 годині 26 вересня човни відпливли від причалу та узяли курс на с. Військове Солонянського р-ну. Висадилися, та відразу ж вступили у бій. Захопили перший оборонний рубіж і з боями почали розширювати плацдарм.
Бої тривали кілька днів. Гв. мл. сержант Чепур, вміло командуя відділенням, домігся певних результатів. За три доби відділення відбило 20 контратак ворога, завдавши йому великі втрати. Знищили кулеметно – вогневу точку, до 30 гітлерівців. У відділенні Чепура бився Гв. рядовий Заверуха, раніше нагороджений орденом Червоного Прапору. Коли в жорстокій сутичці загинув командир взводу, Заверуха очолив відділення і повів його в атаку. У розпал бою загинув. Посмертно Гв. рядовий Заверуха був удостоєний звання Героя Радянського Союзу. Так билися командир відділення та його підлеглі.
Відділення сприяло виконанню завдання з розширення та утримання плацдарму. У боях Гв. мл. сержант Чепур вів себе сміливо та рішуче. У критичні хвилини бою знаходився на найбільш небезпечних ділянках оборони. В атаці йшов попереду. Тактично грамотну побудову оборони супротивник не подолав.